Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: s-a blocat scaunul din fata
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mur_andrey
o data l-am lasat mai tare pe spate si m-am lasat pe el si dupa aia l-am adus in pozitia initiala insa s-a rupt ceva si s-a blocat...deci nu e blocat pe sina ce regleaza mai in fata/spate ci roata aia din plastic din dreapta scaunului(la baza lui) merge in gol iar scaunul e blocat intr-o pozitie putin incomoda...
problema e ca nu stiu cum sa desfac fara sa rup rotita aia si de aia va intreb pe dumneavoastra,daca stie careva...
sper ca nu e nevoie sa iau scaunul jos,posibil doar ceva arc rupt sau ceva sigur s-a rupt si s-a blocat in pozitia aia...doar problema e cum desfac sa vad si eu care e problema....
multumesc anticipat!!!
argon
desfaci capacul de la roata de plastic cu o surubelnita, si strangi piulita(surubul de fapt) de 6, pui capacul inapoi si gata.
diaconuliviu
Daca i-au sarit ceva bilute prin mecanism, trebuie desfacut scaunul. E dificil, personal n-am incercat, doar ce mi-a spus un amic.
mur_andrey
ms argon,doar atat era problema insa daca nu imi ziceai nu stiam...s-a desfacut surubul si trebuia doar strans...noroc ca nu a sarit nimic d la loc ca atunci era cum a zis diaconuliviu,mai dificil...
Famke
Si eu am probleme cu reglajul scaunului .Am incercat odata sa demontez roata aceea neagra dar s-a rupt.[asta la alta masina nu cea actuala].Puteti sa detaliati operatia de demontare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.