Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: intrebare despre preturile practicate !
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
nocivel
salutare !
am un logan care a fost atins usor pe aripa din spate dreapta , exact lg usa , indoita un pic, are un pct unde e sarita vopseaua, pe usa e o dunga neagra care cica nu iese la polish ! ma rog...nu vreau sa o fac pe asigurare ! m-am dus la simpotrans si mi-au cerut 8 mil juma pt un un lucru care pot sa il fac si eu acasa dar nu vreau sa fac asta , ci totusi vreau sa fie facuta ca noua ! am fost si la meridian din pantelimon , acolo 7 juma !
e normal sa ceara atat de mult ???
plz reply !!
șoferistul
vor să vopsească tot elementul de caroserie pentru 1 punct? sau repară și tabla?
george_slz
In astfel de situatii nu te mai gandi la masina ca la un bibelou, altfel platesti de plangi. Daca poti sa faci ceva, atunci fa tu. Daca nu, mergi pe sest la vopsitorie si intelege-te cu un vopsitor de acolo, evita-i pe agaricii de la receptie.
Lostboy
poze domnu să ne putem da cu părerea în cunoștință de cauză! Sau în inconștiență....
nocivel
vor sa vopseasca toata bucata de caroserie pt un pct ! si da ...indreapta si tabla !

25 Aug 2007, 04:08:
ca sa intelegeti masina e in garantie si daia vreau sa o fac la un service autorizat ca altfel pierd garantia ! am prieteni care fac de 10 ori mai bine si nici nu platesc atat !
andrei_2006
QUOTE(nocivel @ 25 Aug 2007, 05:06)
ca sa intelegeti masina e in garantie si daia vreau sa o fac la un service autorizat ca altfel pierd garantia !
*


radmasa.gif Cum sa nu...
birmanezuJXC
680 RON a costat la mine anul trecut in toamna o reparatie la aripa spate deasupra barii, indreptat + vopsit (de indreptat a fost o portiune cu suprafata cam cat a unei palme si de vopsit toata aripa spate). Eu am folosit casco pentru reparatie si la banii astia daca vrei neaparat sa-ti si indrepte tabla cred ca cel mai indicat este sa folosesti asigurarea ca de-aia o platesti.
puiu82
QUOTE(nocivel @ 24 Aug 2007, 01:07)
salutare !
am un logan care a fost atins usor pe aripa din spate dreapta , exact lg usa , indoita un pic, are un  pct unde e sarita vopseaua, pe usa e o dunga neagra care cica nu iese la polish ! ma rog...nu vreau sa o fac pe asigurare ! m-am dus la simpotrans si mi-au cerut 8 mil juma pt un un lucru care pot sa il fac si eu acasa dar nu vreau sa fac asta , ci totusi vreau sa fie facuta ca noua ! am fost si la meridian din pantelimon , acolo 7 juma !
e normal sa ceara atat de mult ???
plz reply !!
*



Domnule, daca te pricepi si faci treaba mai bine decat 'meseriasii' din service,da-i bataie!
Dar daca nu vrei....... platesti si se face smile.gif
Chiar nu te inteleg wacko.gif ,
router
QUOTE(nocivel @ 24 Aug 2007, 01:07)
salutare !
am un logan care a fost atins usor pe aripa din spate dreapta , exact lg usa , indoita un pic, are un  pct unde e sarita vopseaua, pe usa e o dunga neagra care cica nu iese la polish ! ma rog...nu vreau sa o fac pe asigurare ! m-am dus la simpotrans si mi-au cerut 8 mil juma pt un un lucru care pot sa il fac si eu acasa dar nu vreau sa fac asta , ci totusi vreau sa fie facuta ca noua ! am fost si la meridian din pantelimon , acolo 7 juma !
e normal sa ceara atat de mult ???
plz reply !!
*




intradevar trebuie reparat si revopsit intreg elementul de caroserie

insa din propria experienta te sfatuiesc sa eviti Simpotrans (meseriasi slabi calificati si te trateaza de r****t acolo)
G3oR
am dacia din semnatura si am atinso oleak pe la aripa langa far sa indoit foarte putin tabla , farul si bara si nici vopseaua nu e sarita ,nu are nimic cat, m-ar ajunge sa o repar ?
vip3rutz
Pana acum s-a vorbit de aripi indoite si de vopsea sarita... am si yo o problema un pik mai grava... Am lovit o bordura cu lateralul rotii din fata stanga pe la vreo 30km/h.. (deh, zapada, derapaj 180 grade etc)... am ciobit bine janta (AL).. dar acum trebuie sa tin voalnul un pik spre stanga ca sa mearga drept... si se aude un zgomot ca de frecare, da' de simtit vibratii, nik... sa-mi ziceti si mie cam cat m-ar costa MAXIM o reparatie, avand in vedere viteza si tipul loviturii...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.