Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ajutor urgent
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ohaba77
Ajutati-ma, va rog! Am o Dacia papuc 1600 cmc injectie si are relantiul tare dereglat. Mentionez ca a mers bine pana am umblat putin la culbutori. Nestiind la ce valori sa-i reglez i-am facut la 0.15 adm si 0.20 evac ca la Berlina 1400 cmc. Am inteles ca la motoarele de 1600 cmc nu sunt aceste valori, sunt mult mai mari. Va rog daca sunteti careva in cunostinta de cauza sa ma ajutati urgent. Poate aveti vreo carte tehnica, ceva. Va rog. Multumesc anticipat.
Muttley
Sunt in necunostinta de cauza, dar imi permit sa ma indoiesc c-ar avea 1.6-le alte valori de reglaj.

Operatiunea ai facut-o la rece, nu? Si dupa metoda corecta, nu cu supapele "in balans"...
brigada_diverse
nu ma pricep la injectie, dar am vazut la una pe carburatie in service cum a fost reglata... 0,2 mm cu lera la toate supapele(admisie, evacuare) cu supapele inchise, motorul rece(dupa schimbarea setului motor au facut asta.

Minel
Poate o sa te ajute asta si poti daca ai un pic de indemanare sa faci tu operatiunea ,bafta tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.