Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema rezervor Dacia 1310 Li
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
puikan
Sal all! Sunt nou aici pe forum si in club (rog adminii sa nu se supere pe mine daca am postat unde nu trebuia sad.gif ), la fel ca si in ale sofatului.Detin o Dacia 1310 Li injectie din 2004, si am o problema cu rezervorul de benzina, si anume atunci cand ii fac plinul si masina se zgaltzaie putin imi iese benzina in portbagaj prin partea dreapta , si in masina se simte un miros fff puternic. Am vazut ca este pe alocuri pus mastic din acela, insa nush ce sa fac. Cineva zicea sa iau niste poxipol sau mastic si sa dau pe margini de jur in prejur sa fac din el asa ca un fel de garnitura. Oare e bine?Ar trebui sa ma duc la service? Ce sfaturi imi dati. Pls help me.
Va multumesc anticipat!
Bullix
Ori il dai jos si te duci cu el la un service pentru cositorit (insa atunci se goleste, se umple cu apa etc), ori dai 6 lei jumate pe un Poxipol obisnuit si iti garantez ca tine! Afli pe unde iti curge, cureti bine zona inainte si ii dai cu malaciuca d'aia. Vezi ca se intareste al naibii de repede.
puikan
ok, o sa incerc cu poxipol... e mai usor si nici nu este costisitor. multumesc mult pentru sfat. o sa revin dupa ce o sa pun in practica ca sa va spun rezultatul... biggrin.gif
Ov
vezi ca e un topic "lipicios" despre injectie. Are intr-adevar cam 30 de pagini dar ai face bine sa-ti faci timp sa-l citesti. Important este sa vezi si de ce s-a crapat rezervorul (posibil presiune) wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.