Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: inversare planetare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
floryyn
Salut.
Planetarele mele sunt cam "obosite", si pentru ca momentan nu ma dau banii afara din casa, am incercat sa ma interesez in stanga si-n dreapta, inclusiv pe forum, cam ce-ar fi de facut, ca s-o mai "tarai" cu astea. Pe langa solutia, sau "solutia" cu incarcatu si rectificatu, cineva mi-a zis ca as putea incerca sa le inversez. A facut careva din voi figura asta? Se merita incercat sau e un paleativ?
vi_escu
"Bataile" care se aud se datoresc uzurii pe zona de antrenare. Inversand planetarele, deci si sensul de "lucru" al acestora, bataile dispar in sarcina dar vor aparea in frana de motor.
Daca poti realiza inversarea lor singur, nu te costa aproape nimic (doar doua sigurante de fixare) si o mai poti duce o perioada. Este totusi o carpeala!
thedragon
dar cand o sa te duci la rectificat o sa le rectifici in ambele locuri ! tongue.gif daca te duci acum rectifici doar pe partea care a lucrat pana acum wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.