Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema - se aprinde martorul de injectie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
nixu
Am o Dacia break 1310 din 2000 cu injectie si am patit razlet sa mi se aprinda martorul de injectie...
o data noaptea dupa aprox 400km de condus si cu aprox o ora de condus cu faza scurta alternand cu cea lunga mi s-a aprins ledul de injectie si am tras pe dreapta si am oprit pt cateva minute... am revenit pe drum si dupa 10 min aprox iar s-a aprins... si tot asa pt restul drumului.... cand spre sfarsit... am mers cu el aprins pana s-a stins....
alta data... de dimineata ... pe racoare.. s-a aprins... si s-a stins ulterior pe drum....
dar azi.... prin oras... s-a tot aprins... si s-a stins cand opream masina....
poate a fost din cauza temperaturilor mai scazute de azi.... habar nu am..
Voi ati experimantat asa ceva.... sa imi fac griji si sa ma duc la service...

A doua problema... e legat de indicatorul de benzina....
am facut plinul si am urcat o panta mai abrupta si indicatorul meu s-a dat peste cap...
Ledul de la indicator se aprinde cand raman fara combustibil... dar indicatorul e pe zero...
Se poate oare sa fie vreun arc sarit...ceva...sau trebuie sa il inlocuiesc cu totul...
wacko.gif
brigada_diverse
in rezervor se afla un reostat cu un bra, iar pe brat se afla un tub de plastic gol, flotorul, daca a cazut ala(e posibil) atunci deaia apare problema la indicatorul de benzina
nixu
bun...pt indicatorul de benzina o sa fac o verificare...dar pt indicatorul de benzina.???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.