Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nu imi mai merg becurile de la masalier
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
POPEYE
salutare am si eu o problema nu imi mai merg becurile de la masalier are iidee cineva de ce becurile sunt bune nu sunt arse siguranta nu e arsa si nu inteleg care ar fi problema
maryus_83
Poate a iesit papucul din sonda.
argon
dupa ce ai verificat daca nu a iesit papucul, schimba sonda. 10-15 lei.
ceaki
vezi ca pe cutie ai bulbul de marsalier. scoate firele si atingele. ar trebui sa-ti mearga becurile. daca merge poate fi devina bulbul sau oxidate piciorusele de pe el.
brigada_diverse
pe mine ma pacalise sonda, papucul firului se tinea de sona de mars-arrier cu noroiul intarit, pana am vrut sa scot contactul si mi-am dat seama

Iuliutz
Cauta alt bulb de mansalier de la dezmembrari. Cand aveam berlina mi s-a ars de 2 ori . Cel nou nu a tinut decat 1 luna maxim. Cel de la dezmembrari mergea si cand am vandut masina
CriSTI68
firul iesit sau plin de noroi papucul de la sonda
argon
QUOTE(Iuliutz @ 9 Sep 2007, 20:34)
. Cel nou nu a tinut decat 1 luna maxim. Cel de la dezmembrari mergea si cand am vandut masina
*



cel nou ma tine de 2 ani fara probleme sleep.gif
LauTM
Aceeasi problema am avut si eu,si am observat ca un papuc de la fir era iesit afara.Pune-i doi papuci noi daca tot umblii la fire.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.