Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Trepidatii
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
scc_ghost
Neata'!

Deci am o dacia din 99 pe carburatie si pe ea am montata instalatie de gaz italiana!
Am pus aprindere (tranzistorizata), am schimbat bujiile, am curatata platina, contactele de la fise, si o mica problema tot mai persista: la relanti imi trepideaza masina puti! Daca accelerez la vro 1200/1300/1400 de rpm nu mai trepideaza! Care sa fie cauza?

10x
PaulT
Si pe GPL si pe benzina?
$$ilvviu
ai un tampon al motorului slabit.
brigada_diverse
nu poate fi un relanti prea mic? daca e regalta ca la carte, atunci veirifca si tampoanele de la motor
tabek
culbutorii is reglati bine?
ionut16031987
Si ca sa ma bag si eu, e un pic off topic, deci scuze smile.gif tamponul de la motor se poate inlocui fara a da jos motorul?
EUROPE_
Da, numai ca trebuie sa pui cricul sub motor.
ceaki
poate ca-ti fura pe undeva scanteie si de aceea nu merge rotund
PH-06-BOA
Mai e posibil ca unul din cilindri sa nu aiba aceeasi compresie cu ceilalti,si la relanti explozia fiind slabuta, da impresia de mers in 3, deci si trepidatii. Fa-i proba prin scoaterea fiselor pe rand. poate fi si avansul prea mare. Culbutori cu joc mare la admisie sau inexistent la evacuare.
SSilent
si mie mi santamplat sa trepideze la ralanti .....era din cauza ca supapa aia alba de plastic care intra in pompa de frana era fisurata....am schimbat-o si nu se mai simte nimic biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.