Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bord crapat
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
brigada_diverse
am pe bord 2 crapaturi de la soare(cred)
cum as putea sa le repar (fara sa schimb bordul)..o solutie mai ieftina... rolleyes.gif
ma gandeam sa maschez una din ele cu un suport de mobil, dar nu prea ar merge nicia sta, sunt pozitionate in fata soferului, exact in dreptul volanului

astept niste idei

ms anticipat
Minel
In primul rand ,ce tip de bord ai ?? si o solutie ieftina de a scapa de crapaturi ,poti sa cureti si sa chitui crapaturile respective si apoi le acoperi cu un autocolant de culoarea bordului si gata !!! ieftin biggrin.gif
vi_escu
Silicon negru si multa rabdare.
marius-gabriel
banuiesc ca ai bordul dinaintea celui scoica ca ala se crapa asa tare.
incearca cum a zis si minel sa astupi gaurile si sa pui un autocolant negru sau sa il imbraci pe tot in ceva vinilin.
brigada_diverse
bordul este cel din poza:

user posted image

nu stiu denumirea...scoica, cn....

vinilinul negru are aceeasi culoare cu ce am pe bord? (paote pot sa pun un petic...,dar cred ca s-ar vedea urat)

cu mastic(care ramane maleabil) sau cu chit de caroserie? cu care ar merge mai bine "infundate" crapaturile...si apoi vopsit sau dat cu autocolant?
ag02cws
Si al meu e crapat si nu am avut ce-i face. E scoica. Pun pariu ca daca aveam grija de el sa-i pun parasolar mereu si sa-i dau cu ulei siliconic, preveneam crapatura. Ma gandeam s-o maschez cu un suport de tel mobil biggrin.gif

PS: Vezi ca nu mai ai benzina smile.gif
brigada_diverse
ms de atentionare biggrin.gif
in mers becul de benzina sta pe rosu, are plinu facut dar am scos flotorul din rezervor ca se umpluse cu benzina..urmeaza sa pun altul sau sa schimb sonda....

pai..nu a avut pana acum parasolar,doar vara asta a avut un pic....
o sa caut vinilin negru, doar sa peticesc acolo..
brigada_diverse
mi-a venit o idee...poate credeti ca e un pic cam aiurita...
cat de usor se da jos tot vinilinul de pe bord?sa pun altul
sau sa pun vinilin peste asta vechi?
la remat nu am agsit vreun bord intreg de generatie mai noua care sa fie din palstic, sa nu mai crape....deci trebuie sa il reconditionez pe asta....
se ocupa vreo firma de asa ceva?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.