Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] bord CN
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Kruger
Cumpar bord CN (orice varianta, dar de preferat cat mai nou) complet, in stare buna sa nu necesite reparatii.
ageana
Nu stiu care sunt motivele pt. care vrei bord CN (probabil aspect si caldura), insa te sfatuiesc sa nu faci acest pas. Pur si simplu nu se merita, e foarte mult de munca, si in cele mai multe cazuri nu iese "ca din fabrica".
Eu am cumparat unul iar cand am realizat in ce ma bag... l-am vandut. Cumparatorul este chiar un coleg de forum - "ANTIdacie". Nici el nu l-a montat... Cred ca il mai are la vanzare. Vorbeste cu el, DACA chiar vrei sa faci asta. Bordul este in stare f. buna.

<< Sper sa nu "mi-o iau", am fost bine intentionat >>
Kruger
Multam de post. Da, exact astea sunt motivele, si vreau sa fac acest pas oricum. Zici ca e complet bordul cu pricina ?
ageana
Nu e complet, e doar flansa si torpedo-ul.
Repet, mai bine faci altceva cu timpul / banii.
Kruger
mellow.gif

Sa nu crezi ca nu inteleg sfaturile tale, sau ca nu imi imaginez ce inseamna schimbul asta. Dar am mers cu mai multe dacii cu bord de cn, si sunt chitit ca vreau si eu.

19 Sep 2007, 09:23:
And..up. Poate totusi.
Mirciulik
orientativ la ce pret ar ajunge un bord complet asemanator cu cel de pe papuc diesel (e mai rotund), in varianta pentru benzina. As putea folosi in continuare turometru, vitezometru....in principiu cat mai multe...
ANTIdacie
Eu sunt cel in cauza!E cam complicata si nu prea aceea schimbare!Daca vrei sa iti pui si aeroterma treaba e si mai complicata!
Eu am pus pana la urma bordul de la ageana dar pot spune ca am avut putin noroc pt ca a fost cat de cat complet(exceptand aeroterma si ceasurile)!Treaba e ca a cam trebuit sa improvizez anumite chestii pt a-l prinde dar pana la urma l-am pus!Mi-am ales si o perioade nefasta ca a fost cam frig dar ce sa zic.....se merita si nu prea!Daca ar fi sa iei piesele noi fara ceasuri te duce la cel putin 8 milioane!
CriSTI68
man te trimit eu undeva daca vrei sa cumper, singura chestie este ca trebuie sa il demontezi singur wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.