Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme la semnatura
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
IRONICK
Nu se poate modifica textului din semnatura (culoare, marime, font, etc ...). Apare exact ca mai jos ...

CODE
[FONT=Geneva][SIZE=7][COLOR=purple]Test[/COLOR][/SIZE][/FONT]
argon
it's not a bug, it's a feature, e facut intentionat sa nu se poata.
DragosP
Și totuși la unii useri am văzut colorat.
IRONICK
Si nici imagini nu se pot insera ...
argon
asta e si ideea...nici nu trebuie, topicurile ar fi foarte greu de urmarit...
Como
Am o problema cu updatarea semnaturii. Am scris asa:

QUOTE
Mio P560, iGo Romania 2006+
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi


Daca dau Update zice "Your signature is too long".
Daca dau Check Length zice: "The maximum allowed length is 100 characters. You have used 82 characters."

Deci, e prea lunga sau nu?
A l e x
IRONICK : In cazul tau e simplu, cum a spus si argon, nu e bug, pur si simplu nu poti pune taguri BB code in semnatura pentru ca sunt scoase. Astfel imagini, culori, etc.. nu merg, doar text simplu.

thecagero : Pai si nu stii engleza ? Inseamna ca e prea mare semnatura, si trebuie sa o scurtezi, existand o limita de caractere impusa.
Como
Alex, pai textul meu are 82 de caractere, iar 82 < 100 din cata engleza inteleg eu. Sau limita nu e 100, ci mai putin?
A l e x
Limita e 100. Apasa "Check Lenght" si vezi cate caractere ai exact, nu stiu altceva ce sa-ti spun, e de la tine sigur.
Como
In sfarsit am priceput: se numara si caracterele din numele masinii cand faci Update, dar nu la Check Length.
A l e x
Nu stiu, mie la Check Lenght imi spune 99 caractere deci daca s-ar numara separat cele din profil la numele masinii nu mi-ar merge...

Oricum, ti se pare atat de important sa pui aia cu Mio in semnatura ? Nu incape, nu incape smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.