Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Manual de utilizare
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Piese auto - Dacia Solenza
Raress
NU stiam unde sa postez exact. am si eu o mare curiozitate (mi-am luat o solenza clima acum saptmana) si nu am la ea manual de utilizare sau instrctiunile de utilizare (carticica aia) nu poate cum cineva sa ma ajuta cu un link sau eva de genul de unde as putea sa o vad ?? pls pls smile.gif
cata87
nu creca o s-o gasesti e net,cauta pe cineva din orasul tau cu solenza si cere-o sa o xeroxezi
raducu_cl
Sunt proprietar la o Solenta de 7 zile si mi se pare ca are consumul cam mare la benzina adica la 285 km ,21 litri benzina.Asta inseamna undeva la 7%.Asta este consumul sau trebuie sa fie mai mic?
klaus
Si ce legatura are sula cu prefectura? Ce treaba are consumul co topicul de manual de utilizare?
Si ca raspuns la intrebarea ta: nu e normal, solenza consuma 1,5 l/100 km maxim 2 l/100 km, e masina economica prin definitie.
nh1980ro
Bine tu, klause. (in manualul de utilizare sunt si chestii legate de consumul de combustibil).

@raducu_cl Search pentru topicul Consum Solenza.
ngabyyy
Am postat aici...
Are cineva un pdf please cu manualul?
Stima excl.gif
ramsen
eu am si format pdf si cu imagini manual de intretinere...dar azi nu pot sa iti trimit...miine te rezolv cu cea mai mare placere...imi lasi un mesaj pe privat sau aici si iti dau adresa de mess a mea sa il descarci...
ngabyyy
ngabyyy --- mess
Stima sad.gif
Iulikk
Intra pe mess ca iti trimit eu manualu' de reparatii.
GaBy-2011
De curand mi-am luat si eu o solenza si daca ati putea sa ma ajutati si pe mine cu manualu... un link ceva
bogdanelkva
Cauta ce ai nevoie aici http://www.daciaclub.ro/Manuale-service-t217893.html smile.gif

Na,ca intre timp aparu solutia mai repede... radmasa.gif
Iulikk
Gaby, da-mi mie mailul tau, iti trimit eu manualul ok, nu puricii aia.
mitraco
ramsen: Te rog, se mai poate trimite .pdf cu manualul de intretinere Dacia Solenza? Multumesc
george_scala_2004
http://www.scribd.com/search?query=utilizare+solenza
mitraco
Va multumesc!
Dar nu am gasit manualul care incepe "Bun venit la bordul automobilului dumneavoastra" pentru Solenza.
george_scala_2004
cu placere...da' de ce tii neaparat la acel manual ? nu e nimic extraordinar...il postasem mai demult pe aici da' nu mai stiu pe unde...il am acasa...cind ajung o sa-l caut si sa-l postez...

bafta,
mitraco
Multumesc mult george_scala_2004!
Si eu am pe undeva pe acasa acel manual dar momentan nu-l gasesc si m-am gandit ca e un bun prilej sa-l iau in format electronic (cel putin pana gasesc cartea prin casa).
Manualul de reparatii l-am descarcat de mult de pe net!
george_scala_2004
scuze dar nu reusesc sa le postez...o sa incerc miine de la serviciu...

am revenit. manualul a fost arhivat pe bucati - cu toate ca am scazut rezolutia fotografiilor tot s-au adunat vreo 35 de mega...
cum ziceam a fost arhivat pe bucati dar upload-ul forumului nu imi da voie sa urc fisiere cu extensia .rar si atunci am schimbat extensia din .rar in .xls.
pentru vizualizarea corecta salvati toate partile intr-un folder, schimbati extensia din .xls in .rar si dezarhivati.

succes !


mitraco
Se poate si pe mail (la contact) si-l postam pe urma...
george_scala_2004
da mailul in pm...asa ai incercat ?
bogdanelkva
QUOTE(george_scala_2004 @ 1 Apr 2012, 13:12)

Si daca nu am cont pe feisbuc,nu-l pot descarca? huh.gif
george_scala_2004
salut,

bogdanel, ce anume vrei ? manualele de service sau cel de utilizare ? pentru scribd nu e nevoie sa ai cont de feisbuc...te poti inregistra direct pe scribd...conditia este sa incarci ceva fisiere...dupa care ai acces la descarcari nelimitat...

daca vrei manualul de utilizare ai mai sus arhivele postate de mine...procedezi exact cum am scris. manualul este fotografiat, nu este .doc sau .pdf...nu am avut scanner la dispozitie...
george_scala_2004
QUOTE(mitraco @ 2 Apr 2012, 23:44)
Va multumesc!
Dar nu am gasit manualul care incepe "Bun venit la bordul automobilului dumneavoastra" pentru Solenza.
*



dorina iti este indeplinita:
[attachmentid=1627800377] sint toate paginile in arhivele de mai sus...
mitraco
Da, asta cautam! Multumesc frumos! Cu respect!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.