Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia Solenza 1,4 MPI 75 cp. - 2004
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Gelu 1
Model Confort + AC, An fabricatie (octombrie) 2004 (model 2005 - asa scrie in talon) Euro 2. Km. parcursi 86 000, Unic proprietar, carnet de intretinere si garantie (facturi), revizii efectuate la timp pana la 40 000 de km, foarte bine intretinuta, piese si consumabile schimbate la timp. RAR valabil octombrie 2008. Merge si arata foarte bine.

Dotari: Inchidere centralizata cu telecomanda
Culoare Perla (metalizat)
Airbag sofer
Aer Conditionat
Tetiere Spate
MP34 Blaupunkt 4 x 45 W (cumparat nou din Germania, (chitanta)), cu posibilitati de conectare multiple + 4 boxe Alpine 2 x 15 W fata, 2 x 20 W spate ( pentru Solenza) si nu a prea fost folosit.

Detalii: In masina nu s-a fumat, In toti acesti km NU am schimbat la ea pivoti, planetare, ambraiaj, baterie sau catalizator. Un singur bec (faza scurta) si o singura siguranta s-a ars in 3 ani de zile. Am setul de becuri si sigurante de cand era noua masina. Totul este functional mai putin becul de la bricheta si mi se pare ca un bec in bord in dreptul acului care indica benzina.
Perioada de rodaj a motorului a fost facuta ca la carte. Nu consuma nu scapa ulei pe nicaieri.
Problema cu blocarea placutelor de frana care am pus-o pe forum s-a rezolvat de la sine. A ramas un mic scartait in stanga.
Consuma 6 l mixt (nu in regim de Bucuresti). Cloncanitul de la schimbatul vitezelor il am de cand e masina noua. Ambreiajul nu cred ca e pe duca inca, nu da semne de oboseala.
Masina a avut un singur mecanic de pe la 30 000 Km la service autorizat Dacia.
Majoritatea Km au fost facuti pe distanta Bucuresti - Suceava, cam 75 % din km sunt facuti inafara localitatilor. 2500 Km inafara tarii.
Masina nu a fost lovita decat putin atinsa la aripa stanga (in parcare am gasit-o) si putin zgariata portiera stanga spate in partea de jos.

Istoricul masinii in fisierul atasat. Am facturi si unele piese care au fost schimbate ca dovada.

Pret 5150 Euro.
Gelu 1
up !!

8 Oct 2007, 17:57:
Pret final: 5000 Euro.
Gelu 1
up ! 16500 Lei
thedead
mai este valabil anuntul?
Gelu 1
Da este valabil . Nu prea am avut timp sa mai intru pe net
Gelu 1
up

25 Oct 2007, 13:42:
Poze noi si pret nou 16000.
Gelu 1
up

Telefon contact: 0751 22 44 52
Gelu 1
up


31 Oct 2007, 12:04:
Pret 15800.
..si se pare ca va pleca la un nou proprietar.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.