Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Drum Satu Mare-Botosani
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
mirmih
Salut,

Vreau sa vin in jur de 20 decembrie din Nyiregihaza in Botosani si analizez mai multe variante:
1. Satu Mare - Baia Mare - Viseu de Sus - Campulung -Gura Humorului - Suceava Botosani. Se poate merge prin Sighet in loc de Baia Mare?
2. SatuMare - Baia Mare - Bistrita - Vatra Dornei - ... -Botosani
3. Oradea - Cluj - Dej - .....Botosani.

Ma poate cineva ajuta cu informatii legate de starea drumului in special pe primele doua variante?

Multumesc

Mihai
Ghidioneanu
Nu stiu cum e drumul intre Satu-Mare si Sighet , dar de la Sighet pana la Iacobeni e bun si mai ales e liber . Daca de la Satu Mare la Baia Mare drumul e ca acum doi ani , mai bine vii prin Certeze-Sighet , e mai sigur si ai circa 480 km . Nu te sfatuiesc sa mergi prin Bistrita -Vatra Dornei , e drum in lucru cu 50 de semafoare si restrictii si in plus are 548 km .
Daca te hotarasti sa vii pe Oradea Cluj , sa treci prin Tg Mures-Sovata -Gheorghieni -Bicaz-Piatra Neamt -Roman , desi pe aici sunt peste 700 de km , pentru ca la coada lacului de la Bicaz se lucreaza la viaduct si e criminal , am stat in septembrie o ora sa pot trece podul ...
O solutie mai buna din punct de vedere al calitatii drumului cred ca e sa vii prin Ucraina .... icon_mrgreen.gif
S-a dat in folosinta M3 pana in Nyiregyhaza ?
mirmih


Merci mult. Nu sunt sigur, dar cred ca da, s-a dat drumul pana in Nyiregyhaza. Cand vin incoace iti transmit rezultatul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.