Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare portiere
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cannavaro
Din ce cauza portierele / usile nu se aliniaza perfect la caroserie? Ramane un spatiu de aproximativ 1 cm intre caroserie si usa in anumite locuri ... La alte masini am vazut ca nu exista spatiul asta. ""Sunt usile model connex sau e masina mea stramba?""
Paca
nu se aliniaza perfect pt ca e dacie...si la a mea se gasesc spatii de astea...si la oricare alta
argon
Asta e gap-ul la mine..se putea si mai mic..
cristi.r
Argoane, da' i-ai facut "control" zdravan la praguri, a ? Borduri, ceva ?

cannavaro, poti sa pui o poza ? Sa ne facem o idee ? Alinierea la linia mediana (afara/inauntru), sau ?
argon
nu inteleg ce vrei sa zici.
cristi.r
Adica: te-ai "sprijinit" cu pragurile pe borduri ?
argon
Nu, asa e la D1310, 3 santuri in praguri, pe fiecare parte.
CriSTI68
QUOTE(cannavaro @ 11 Oct 2007, 01:17)
Din ce cauza portierele / usile nu se aliniaza perfect la caroserie? Ramane un spatiu de aproximativ 1 cm intre caroserie si usa in anumite locuri ... La alte masini am vazut ca nu exista spatiul asta. ""Sunt usile model connex sau e masina mea stramba?""
*



am eu conex pe spate si la fel un spatiu de 1 cm intre usa din fata cu ce din spate si aproape 1 cm ingropata in caroserie... iar sus la plafon bag mana in cabina la cat de stramb sta mad.gif
di3g0
asa ceva am si eu,intre usa si aripa dreapta fata,dar aici mai intervine si "mana" meseriasului
cristi.r
Nu, argon, ma refeream la locul de dedesubtul santurilor amintite, acolo unde sunt imbinate pragurile cu podeaua si se vad indoiturile in interior, unde sunt gaurile de ancorare a cricului, ... in fine ...
cannavaro
Maine pun poza:)
argon
QUOTE(cristi.r @ 11 Oct 2007, 23:00)
Nu, argon, ma refeream la locul de dedesubtul santurilor amintite, acolo unde sunt imbinate pragurile cu podeaua si se vad indoiturile in interior, unde sunt gaurile de ancorare a cricului, ... in fine ...
*




A..sunt de la cric blush.gif nu il sprijin de suportul lui cum ar trebui, ci de buza aia, care s-a mai indoit in timp rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.