Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reprezeanta reno
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Zona Financiara
prise
salut ... care este treaba cu reprezentatele reno??? sunt deschise in sistem franciza? am inteles ca fiecare reprezentanta are autonomie proprie si nu tine exclusiv de reno ... stie cineva care sunt pasi infiintari unei astfel de reprezentante?
Solon
Te intereseaza sa-ti faci reprezentanta? sad.gif
einstein1984
Da, e franciza deschisa de un intreprinzator privat. Nu se plateste taxa de franciza, dar trebuie sa respecte anumite reguli de organizare , identitate grafica etc si se platesc niste abonamente la renault Net, etc.
Cred ca fara vreo 2 milioane de euro nu deschizi asa ceva. Cei la care trebuie sa te adresezi au biroul pe calea frloreasaca, la Dacia Comercial.
prise
hac ... eu ma gandeam sa pun terenul si reno sa faca reprezentanta ... biggrin.gif 2 mil de euro ... phiuuuu
kata_voiku
In rpimul si in primul rand trebuie prinsa in programul lor de dezvoltare deschiderea unui showroom in zona in care tu ai terenul...

Apoi tu trebuie sa-ti ridica "casa", in care vine si Renault cu bani. Tu singur va trebuii s-o mentii, dar mai mult decta orice, va trebui sa te pregatesti pt. un an minim sa vinzi mai putin decat trebuie asta insemnand salarii degeaba ( nefiind vina vanzatorilor ).

2 milioane....mai bine fa-te alt dealer smile.gif

Unde ai terenul ? Poate te ajut sa-l vinzi altui dealer.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.