Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: contact imperfect masa bord
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cosminus
Am si eu o problema la bord, Model CN, rotunjit, an 2004. Uneori cand pun contactul, nu mi se aprinde nici un bec pe bord (ulei, apa, incarcare, frana de mana, martor injectie) iar daca franez se aprinde cel de incarcare. Iluminarea pentru bord functioneaza. Daca il lovesc mai tare de sus isi revine (1-3 pumni). Problema e ca nu face tot timpul, cam o data la 2-3 zile. Cred, si astept si parerea altora, ca e o problema de masa. Mar interesa unde este masa la acest bord, ca este greu accesibil. Daca e vreo mufa sau papuc care are contact imperfect sau insuficient stransa.
vi_escu
Astea sunt conexiunile la tabloul de bord. Iluminarea bordului se realizeasa pe in traseu separat. Baga mana sub bord si mai freaca conectorii aia, eventual utilizeaza un fas de-ala pentru contacte.
cosminus
Am bord turcesc, fara turometru. Crezi ca potriveste schema.
argon
Nu stiu de unde ai dedus ca ar fi masa de vina. scoate mufele si da eventual cu un spray de contacte.
vi_escu
Din cate stiu mufele sunt la fel.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.