Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pocneste ceva pe la puntea spate
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
kasanova11141
Salut fani Dacia!!

am si e o problema care ma scoate din sarite la dacia mea, si anume atunci cand pun frana pocneste ceva pe la puntea spate, nu stiu ce este. Pistonasele de la frana le-am curatat, pentru ca stiam ca poate sa faca si din cauza lor, dar tot nu s-a rezolvat problema. Mi-a mai zis cineva ca ar putea fi de la bucsele de la bascula centrala, de la puntea spate, voi ce spuneti. orice sugestie este binevenita.



Multumesc anticipat
brigada_diverse
la ce tip de franare se aude?
la franari usoare?
in amsina la mine era pus un obiect acolo care se lovea de caroserie la majoritatea franarilor, dar stiam ca e acolo si ca el face zgomot
GARFIELD 87
ori este de la bucsile de la bascula ori de la ciolane dar mai repede de la bucsile de la bascula schimbale intai pe bucsi si vezi daca mai face
Echo
verifica si cele 4 suruburi ce tin talerul. La mine era usor destranse si faceau un zgomot urat de tot la franare/accelerare brusca.
cosminus
La mine cand franez uneori face zgomot repartitorul. Se aude de parca ar fi dat cineva cu ciocanul.
kasanova11141
am schimbat bucsile de la bascula centrala.. si nu se mai aude nik.. deci preblem solved, multumesc tuturor de sfaturi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.