Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Motor Renault 12 TS
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
sechi
Vand motor complet, cu toate accesoriile specifice, de Renault 12 TS. Stare de functionare si estetica exceptionala. Posibilitati acte. Pret 400 Euro, usor negociabil.
De asemenea, mai vand si un carburator complet, weber dublu-corp, de Renault 12 TS in perfecta stare, pret 100 euro.

Piesele provin din import si au o durata de functionare foarte redusa.
Momentan nu am poze, dar cunoscatorii stiu despre ce este vorba.

Va rog, nu postati daca nu sunteti interesati.
Tel.: 0745 404012
Muttley
Motorul de Renault 12 TS la 400 de euro are inclusa partea de alimentare (carburator si galerie)?

Sau costa si alea-n plus 100 euro?

Cati cai putere scoate?



De unde esti? Ca salariul il iau abia la sf lunii...
sechi
Am spus ca e complet, deci, are si partea de alimentare, carburatorul si galeria. Sunt incluse in pret. Carburatorul acela este separat, pe langa cel care exista deja pe motor.
In plus, mai am si cutia de viteze originala, dar n-am stabilit inca un pret pentru ea.
Nu stiu cati cai putere scoate exact, dar te poti informa pe NET mai exact; n-as vrea sa zic vre-o prostie.
Scria la avatar: sunt din Craiova.
Daca esti interesat, te astept cu propuneri.
clio_3
Engine Top
R12 L/TL R12 TS
Engine type 4-stroke, 4-cylinder in line, overhead valve, with wet cylinder liners
Engine type number 810
Placement Longitudinal, in front of wheels
Bore x Stroke [mm] 73 x 77
Cubic capacity [cm3] 1289
Output [kW] @ [rpm] 40 @ 5250 44 @ 5500
Torque [Nm] @ [rpm] 94 @ 3000 (<75)
86 @ 3000 (>75) 96 @ 3500 (<75)
91 @ 3500 (>75)
Compression : 1 8,5 (<75)
9,5 (>75)
fiderzen
presupun a zici de motorul cu carb dublu corp ? este de 1.6 si intradevar trage ff bine ptr cei ~75cp..si e f fiabil(nu se compara cu cel DACIA tongue.gif )
finutu
1.6 pe naiba!
e un motor care oricare altu de 1.3 numai ca are compresia 9,5 si weber 32 dir.
apline5
da! avand o putere usor superioara ..de 60 de cai (si pot si fi folositi datorita materialelor de calitate superioara)
Muttley
QUOTE(clio_3 @ 18 Oct 2007, 19:33)
Cubic capacity [cm3] 1289
Output [kW] @ [rpm] 40 @ 5250  44 @ 5500 
*


Aha, deci 1.3 cu 59 de cai. Chiar mai slab decat 1.4 chior de Dacie...
Cred ca am sa zic pass, cu 400 de euro-mi iau Alpine de 93 de cai sau gtt de 110 cai.

Si m-am documentat, acel weber vertical il oferi la acelasi pret cu care se vand doua orizontale dellorto sau weber cu mult mai performante.

Multumesc
finutu
ce surpriza!
sechi
Daca e totusi careva interesat, astept o oferta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.