Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DVD / DIVX / TV in masina
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
AlexC
Salut,

Dupa ce am stat ieri in masina 82 minute sa astept sotia la munca si apoi 70 minute in trafic intre Victoriei si Muncii, am hotarat sa ma interesez de un sistem TV-based pentru masina.

Nu ma intereseaza chestii de plafon/tetiera, ci exclusiv ceva sa vina in bord, in locasul special. Momentan cred ca sistemele alea cu ecran retractabil de 1DIN sunt mai eficiente, cele de 2 DIN ar fi o solutie mult mai eleganta NUMAI daca as gasi ceva cu navigatie inclus. Si cum la Megane un ecran 2DIN nu prea are vizibilitate, raman la prima varianta. Ca buget ma gandesc la ceva de pana in 1000 EUR, asta ca pret maxim la care numai daca are toate minunile si arata fain as ajunge...

Daca DVD player toate au, daca functia de citire a filmelor DIVX e usor de gasit in specificatii, nu m-am lamurit care e treaba cu tunerul TV. Ce specificatii trebuie sa aiba, ce accesorii trebuie sa iau in calcul pentru o receptie TV buna? Partea cu TV e cam pe primul plan, caci mult mai des m-as uita la o stire/un film la TV decat la un DVD, asta in traficul bucurestean. La drum lung sau cand stai pe loc e mai comod sa bagi un DIVX si sa te uiti linistit la el.

Functii cautate, in ordinea importantei:
- receptor semnal TV
- redare DIVX (DVD)
- compatibilitate comenzi audio de pe volan
- intrari video/audio pentru sursa audio externa
- intrari audio/video pentru camera video spate
- intrari audio/video pentru navigatie.

A vazut cineva un asemenea sistem "live"? Cum e receptia TV? Cat de rezistent este sistemul de rabatare electrica a ecranului? E vreun magazin prin Bucuresti cu vreo jucarie d-asta expusa?
raqzvan
Daca nu tii neaparat la receptia TV, am vazut prin hipermarket-uri DVD playere portabile ieftine. Il iei, bagi un DVD si il pui pe bord. Daca are intrare video auxiliara, ar trebui sa poti conecta un TV Tuner extern (e in jur de 200 RON) cu o antena de camera. Evident, la drum lung e o chestie inutila, dar cu vreo 600-700 RON poti rezolva problema.
j.d
Nu cred sa existe (cel putin in bugetul specficat de tine) un DVD player 1DIN cu TV Tuner digital...pentru digital e cuvantul cheie aici...wink.gif Cel mai bine iti iei un tuner digital separat, care e undeva la 150 de Euro cred, si ai cateva programe pe care le prinzi in orice loc din Bucuresti fara probleme din cauza deplasarii in trafic. wink.gif
AlexC
Am vazut ca multe nu specifica nimic de tuner. Care ar fi diferenta intre un tuner analogic si unul digital, dpdv al receptiei in masina? Dpdv al conectarii, orice tuner digital se poate conecta la orice DVD 1DIN, sau trebuie sa aiba un adaptor special?

Fara tuner TV am gasit mule aparate la ~1500-2000 RON, iar daca tunerul este doar ~500RON, s-ar incadra in buget.
semit
dvd-ul il pregatesc eu sa-l marit.. dar n-are divx.. if you`re interested vorbim smile.gif
Codrin
QUOTE(AlexC @ 19 Oct 2007, 23:56)
Ca buget ma gandesc la ceva de pana in 1000 EUR, asta ca pret maxim la care numai daca are toate minunile si arata fain as ajunge...
*


Incearca Ebay.com, plata prin PayPal unde esti acoperit in limita a 2000$ in caz ca vanzatorul nu-ti trimite ce ti-a promis.

Sau incearca Trade Solution. La preturile de pe site mai adaugi 75$ pentru transport pana in Romania. Posibil si vama, te anunt cand imi ajunge.
A l e x
Eu ma intrebam, oare nu iesi mai ieftin luand un PS2 slim (nou e 430 ron) si doar un LCD de masina pe care-l cuplezi la PS ? PS2-ul stie si DVD, si cu MegaDev stie si divx si tot ce vrei, plus, stie 'joace'.

Il pui in torpedo si aia e. Singura problema e daca sare sau nu discul la denivelari...
AlexC
Semit, ala al tau nu are TV-tuner, si nu m-am lamurit inca care e treaba cu tunerele astea, cum se prinde semnalul. Daca ar merge adaptat usor, e o optiune smile.gif

Si eu m-am gandit sa il comand de pe net, dar lipsa unor informatii clare despre ce ma intereseaza pe mine ma limiteaza destul de mult.

Ati vazut montate astfel de sisteme? Cum se vad? Ce zic proprietarii?
j.d
Am vazut eu DV-B chiar intr-un Megane, si pot sa zic ca se vedea lacrima. wink.gif
AlexC
Scuza-mi ignoranta, dar nu stiu ce e ala DV-B si cum se conecteaza smile.gif

M-am uitat pe net si am gasit cateva modele si preturi. Care din ele NU ar trebui sa le iau in calcul?

- http://www.car-sound.ro/tv-dvd-auto/in-das...le/pldf7in.html
- http://www.car-sound.ro/tv-dvd-auto/in-das...le/pltdn71.html
- http://www.car-sound.ro/tv-dvd-auto/in-das...ony/xav-a1.html (nu are TV, dar cica exista un TV-tuner extern de la Sony)
- http://www.car-sound.ro/tv-dvd-auto/in-das...itson/d215.html
- http://www.car-sound.ro/tv-dvd-auto/in-das...itson/d210.html
- http://www.shopix.ro/produs-Panasonic-CQ-V...-lcd_28707.html
- http://www.shopix.ro/produs-Panasonic-CQ-V...-lcd_28704.html

In afara am gasit acest site, cu preturi muuult mai bune ca la noi, si cu oferta mai mare: http://www.onlinecarstereo.com/CarAudio/Pr...x?CategoryID=20.
j.d
DVB (Digital Broadcasting Television...cred) inseamna chiar televiziune digitala. Din pacate la noi doar TVR1, TVR2, ANTENA 1, ANTENA 3, REALITATEA , NATIONAL TV emit in acest format. Spre deosebire de un tuner TV analog, unul digital nu isi pierde semnalul (nu trebuie sa-l mai reglezi) cand masina este in miscare. wink.gif Este un modul separat, care se conecteaza la una din intrarile AV ale monitorului.


Ca fapt divers...eu unul prefer oricand o varinata 2 DIN, din simplul motiv ca majoritatea celor 1DIN ies destul de mult inafara bordului, chiar si cu monitorul retractat. Iar cum la Megane bordul este putin curbat, trebuie sa cauti foarte atent o unitate care sa nu iasa prea mult inafara.
AlexC
Mersi de explicatii. Sunt de acord, insa la Megane o unitate 2DIN ajunge foarte jos, practic trebuie sa stai mereu cu ochii in jos. O unitate 1DIN ridica monitorul sus, in dreptul butoanelor de la AC, insa nu are treaba cu curbura bordului (am vazut la semit).

OK, m-am lamurit cu TV-tunerul, sunt de acord ca e mai usor sa iau un DVD cu DIVX, cu ecran OK si cu intrare AV pentru TV tuner. Ma apuc de cautat smile.gif
fl7
uite ce am gasit eu http://pricepower.ro/index.php?main_page=p...5aa57614eb64d52
OVIDIUS
O firma specializata care poate monta asa ceva? Eram curios la cat duce pretul total...
Codrin
QUOTE(fl7 @ 22 Oct 2007, 08:56)

Acelasi model il gasesti la link-ul pus de mine la inceputul topicului, la ''Single Din Car DVD Player'', si e 250$+75$ transport = 325$ = 773.5 RON;
AlexC
Codrin, tu ti-ai comandat sau tu aduci asa ceva? Daca ti-ai comandat unul, monteaza-l si apoi vino si tu la intalnire odata sa il vedem smile.gif
A l e x
Codrin : Cand iti vine in mana, sa ne spui si noua inca odata cat adaugi in plus pe produs de la acel site, nu de alta dar sa nu ti-l opreasca la vama... Eu sunt patit... Daca e doar 75$ in plus, la ce preturi au aia, e super pont.

Codrin
Eu doar mi-am comandat pentru mine dupa ce m-am chinuit vreo 2 saptamani cu ebay, nu ma ocup cu revanzari.

Acolo platisem deja odata prin paypal celor de la eonon care aveau cele mai bune preturi, dar mi-au returnat integral banii pentru ca nu trimit la noi. Apoi am inceput sa intreb inainte sa castig licitatia daca trimit, si o data foarte putini dau pana in Ro, apoi altii au zis ca nu accepta decat transfer bancar daca am sub 10 plusuri ca si utilizator ebay, si apoi mi-au blocat contul pentru ceva legat de transferuri neautorizate din contul meu.

Asa am ajuns la nenii astia, care au cont si pe ebay. Chiar sa-mi ceara si vama, tot ies muult sub tot ce e pe piata la noi acum. L-am comandat saptmana trecuta, in maxim 2 saptamani ar trebui sa vina.
A l e x
Pai eu nu-ti ceream sa faci revanzari, la urma urmei, de ce sa iti dau si tie in plus niste bani cand pot comanda si eu ? tongue.gif

Te rugam doar cand iti vine sa ne anunti daca ai mai platit ceva, si daca da, cat, sa ne facem si noi o idee.
Codrin
Nici o problema, va fac o vizita la Sala Polivalenta. smile.gif
fl7
Acelasi model il gasesti la link-ul pus de mine la inceputul topicului, la ''Single Din Car DVD Player'', si e 250$+75$ transport = 325$ = 773.5 RON;

vreau si euuu
wolfin
http://www.comenzi.ro/product_info.php?products_id=1432

eu il vreu pe asta . se merita?. poate sa imi spuna cineva ceva de acest produs?
pricepower
Va salut,
Am citit ce discutati despre produsul da-745 si am ramas surprins de calculele estimate aici.
Un produs adus din China legal i se adauga urmatoarele taxe:
transport +asigurare transportului+tva transport functie de kg sau volum
tva:19%
vama in medie 14%-30%
comision transfer bancar 25euro-50euro (functie de banca si de regim de trimitere)
taxa verde

Mai sunt cateva aspecte: produsele seamana sunt identice la exterior dar difera componentele (cum , cand si cu ce piese sunt lucrate-procesoare,lcd,rezolutie,) chinezii sunt maestri in copiat modele si branduri
:riscul sa primiti un produs stricat (defect hardware de fabricatie,de soft )
:nu aveti garantie 2 ani
:nu puteti testa ce cumparati sa vedeti cum se comporta
:in momentul in care s-a stricat nu se poate repara in general (piese rare,lipsa schemelor electrice ) in 2 ani un procent se strica si atunci ai un produs care nu poate fi utlizat decat pentru piese
:mai sunt si chinezi care incaseaza banii si nu trimit produsul

Pretul estimat de dvs nu se reflecta in realitate

Cu respect,
miki
Produsele sint copiate... mai exact sint aceleasi cu cele brand-name, difera numai eticheta!
Schemele sint identice cu cele brand-name!
Componentele sint aceleasi... si destul de comune!
Deci si reparatiile s epot face bine mersi aici si cu costuri rezonabile!
Singura problema adevarata este cu garantia...! Iar aici fiecare face cum crede, risca sau nu!
sebi
Eu am dvd (fara divx) de 1 din pe masina marca valor (cumparat de pe be-loud.ro) cu touch-screen, intrare ipod, radio, amplificat 50x4 adica un sistem all in one, etc etc. am legat un tv tuner digital (cel cu 2 antene) la acest sistem prind perfect, antena 1, antena 3, tvr1, tvr 2, national tv, realitatea tv si uneori protv, zic uneori pentru ca cei de la pro-tv fac teste pentru DVB-ul lor. Problema cu tv-ul este urmatoarea, exista o singura antena care da semnal DVB care este situat undeva in zona baneasa (asa am inteles eu) sistemul de dvb a fost cumparat de mine din germania, am facut proba acolo (l-am legat la un alt sistem dvd/lcd care a fost pe masina mea la momentul respectiv, in germania prindeam mai multe posturi si mergea perfect chiar si la 130 km, odata intrat in RO treaba s-a schimbat la 130 nu mai vedeam nimik nici la 100, pe la 80 prindeam ceva (cand zic ceva zic ca se vedea perfect, la dvb ori se vede perfect ori nu se vede deloc). In bucuresti depinde de zona in care esti daca stai pe loc uneori se vede alteori nu, in mers daca depasesti 40-50km in oras nu prea mai prinz nimic. Am vb cu cei de unde am achizitionat sistemul in germania, si am achizitionat 2 antene amplificate, dar degeaba efectul a fost acelasi.
Probabil in cativa ani se va vedea si la noi cum trebuie pe DVB, dar mai e de asteptat....
AlexC
Mersi mult de feedback!

Asta era genul de pareri de care cu totii cred ca avem nevoie. In conditiile in care nu sunt sigur ca se poate vedea bine nici macar in oras 100%, atunci o investitie de 1500-2000 RON e cam mult...

Momentan parcam ideea, poate dupa revelion facem o vizita in .de si gasim ceva mai ieftin smile.gif
Codrin
QUOTE(pricepower @ 25 Oct 2007, 21:41)
Va salut,
Am citit ce discutati despre produsul da-745 si am ramas surprins de calculele

estimate aici.
Un produs adus din China legal i se adauga urmatoarele taxe:
transport +asigurare transportului+tva transport functie de kg sau volum
tva:19%
vama in medie 14%-30%
comision transfer bancar 25euro-50euro (functie de banca si de regim de trimitere)
taxa verde

Produsul prezentat de dumneavoastra ca fiind 'da-745' este de fapt dupa poza prezentata modelul T-735 pe site-ul producatorului.

Unui produs adus legal din China i s-au adaugat urmatoarele:

- transport = 74,45$ = 171,23 lei
- tva transport = 0 -nu s-a cerut
- tva = 19%
- vama = 13,9%
- comision bancar = 0 -plata prin PayPal
- taxa verde = 0 -nu s-a cerut

Fiind OEM, respectivul produs nu se gaseste in cataloagele vamii, taxele urmand a fi platite in functie de factura prezentata. Pentru cei care se intampla sa nu aiba factura la ei 04.gif , obiectul se incadreaza la DVD-uri, cu 3 valori de vama posibile: 45, 170 sau 300 euro.

In functie de clasa incadrata, se platesc deci tva+vama in valoare de:

a) 54 lei
B ) 186,8 lei
c) 329,6 lei

Pentru dvd-ul prezentat mai devreme pe site-ul dumneavoastra, pentru cumpararea direct de la producator se vor putea plati in final, in functie de abilitatea celui care se va prezenta la vama:

[pret chinez+transport+(vama+tva)]
a) 572,7 + 171,35 + 54 = 753,05 lei
B ) 572,7 + 171,35 + 186,8 = 885,85 lei
c) 572,7 + 171,35 + 329,6 = 1028,65 lei

Pentru valoarea cea mai mica de vama la care se adauga tva, rezulta un pret de 896,12 lei fata de 1382 lei pe site-ul pricepower.ro

In concluzie, pretul dumneavoastra este cu 54,22% mai mare decat in varianta de calcul cea mai buna pentru achizitionarea personala.

ps: regimul de trimitere a fost 'par avion', comanda ajungand in 12 zile.
QUOTE
Mai sunt cateva  aspecte:  produsele  seamana sunt identice  la exterior dar difera componentele (cum , cand si cu ce piese sunt lucrate-procesoare,lcd,rezolutie,) chinezii sunt maestri in copiat modele si branduri
            :riscul sa primiti un produs stricat (defect hardware  de fabricatie,de soft )
              :nu aveti garantie 2 ani
            :nu puteti testa ce cumparati sa vedeti cum se comporta
            :in momentul in care s-a stricat nu se poate repara in general (piese rare,lipsa schemelor electrice ) in 2 ani un procent  se strica  si atunci ai un produs care nu poate fi utlizat decat pentru piese
              :mai sunt si chinezi care incaseaza banii si nu trimit produsul sa vedeti cum se comporta
            :in momentul in care s-a stricat nu se poate repara in general (piese rare,lipsa schemelor electrice ) in 2 ani un procent  se strica  si atunci ai un produs care nu poate fi utlizat decat pentru piese
              :mai sunt si chinezi care incaseaza banii si nu trimit produsul

Alte aspecte:
- produsele sunt identice, dar din cele prezentate nu am nici un motiv sa cred ca modelul 'da-745' este altul decat 'T735'.
- riscul sa primesc un produs stricat exista; eu unul mi l-am asumat in baza garantiei data de producator.
- garantia este de 1 an, eu ca si client trebuind sa suport taxele de transport.
- in momentul in care s-a stricat se poate repara in general la aceiasi domni din .ro la care si dumneavoastra l-ati fi reparat dupa expirarea garatiei producatorului, dat fiind ca mai oferiti un an.
- eu ca si vanzator nu as trimite nimic sa vada un posibil client cum se comporta produsul, nu ma astept nici de la altii sa faca asa ceva.
- de chinezii care nu trimit produsul platit are grija ebay, care prin intermediul PayPal imi va returna banii in limita a 2000$.

ps2: eu am cumparat direct de la producator; pentru acelasi produs luat de la acelasi producator de la magazinul sau de pe ebay se va plati mai putin, acesta fiind mai scump cu 30 $ la el pe site; se va adauga asigurarea transportului, ~5 euro.

ps3: inca nu l-am montat, e posibil sa nu mearga.

Cu respect,
gotty
sper sa ma puteti ajuta si pe mine...mi am montat un dvd player 1din no name...ideea e ca are si tv tuner dar imi trebuiesc antenele(are 2 mufe) aveti idee de unde le pot achizitiona?

multumesc!
Codrin
1 - ebay
2 - tradesolution
Carina
Buna seara. Preturile de pe la noi mi se par umflate. Un amic si-a luat de la Viena un DVD player cu doua lcd-uri de 7 inch pe care la agata cu arici de scaunele din spate cu pana in 200 de euro. Ideal pentru cei din spate - ca soferul oricum avea alta treaba. La noi sunt tot soiul de chestii a caror utilitate este discutabila, plus ca trebuie sa avem in vedere si faptul ca masina poate fi sparta pentru dvd-ul din oglinda, tetiera, sa nu pomenesc de dvd-ul cu lcd incorporat fixat in bord.

Daca cineva a vazut si pe la noi chestii din astea simple (precum "agatatorile" pomenite mai sus), il rog sa ne spuna si noua aici, pe forum.
pricepower
QUOTE(Codrin @ 4 Nov 2007, 11:13)
Produsul prezentat de dumneavoastra ca fiind 'da-745' este de fapt dupa poza prezentata modelul T-735 pe site-ul producatorului.

Unui produs adus legal din China i s-au adaugat urmatoarele:

- transport = 74,45$ = 171,23 lei
- tva transport = 0 -nu s-a cerut
- tva = 19%
- vama = 13,9%
- comision bancar = 0 -plata prin PayPal
- taxa verde = 0 -nu s-a cerut

Fiind OEM, respectivul produs nu se gaseste in cataloagele vamii, taxele urmand a fi platite in functie de factura prezentata. Pentru cei care se intampla sa nu aiba factura la ei  04.gif , obiectul se incadreaza la DVD-uri, cu 3 valori de vama posibile: 45, 170 sau 300 euro.

In functie de clasa incadrata, se platesc deci tva+vama in valoare de:

a) 54 lei
B ) 186,8 lei
c) 329,6 lei

Pentru dvd-ul prezentat mai devreme pe site-ul dumneavoastra, pentru cumpararea direct de la producator se vor putea plati in final, in functie de abilitatea celui care se va prezenta la vama:

    [pret chinez+transport+(vama+tva)]
a) 572,7 + 171,35 + 54      = 753,05 lei
B ) 572,7 + 171,35 + 186,8 = 885,85 lei
c) 572,7 + 171,35 + 329,6 = 1028,65 lei

Pentru valoarea cea mai mica de vama la care se adauga tva, rezulta un pret de 896,12 lei fata de 1382 lei pe site-ul pricepower.ro

In concluzie, pretul dumneavoastra este cu 54,22% mai mare decat in varianta de calcul cea mai buna pentru achizitionarea personala.

ps: regimul de trimitere a fost 'par avion', comanda ajungand in 12 zile.

Alte aspecte:
- produsele sunt identice, dar din cele prezentate nu am nici un motiv sa cred ca modelul 'da-745' este altul decat 'T735'.
- riscul sa primesc un produs stricat exista; eu unul mi l-am asumat in baza garantiei data de producator.
- garantia este de 1 an, eu ca si client trebuind sa suport taxele de transport.
- in momentul in care s-a stricat se poate repara in general la aceiasi domni din .ro la care si dumneavoastra l-ati fi reparat dupa expirarea garatiei producatorului, dat fiind ca mai oferiti un an.
- eu ca si vanzator nu as trimite nimic sa vada un posibil client cum se comporta produsul, nu ma astept nici de la altii sa faca asa ceva.
- de chinezii care nu trimit produsul platit are grija ebay, care prin intermediul PayPal imi va returna banii in limita a 2000$.

ps2: eu am cumparat direct de la producator; pentru acelasi produs luat de la acelasi producator de la magazinul sau de pe ebay se va plati mai putin, acesta fiind mai scump cu 30 $ la el pe site; se va adauga asigurarea transportului, ~5 euro.

ps3: inca nu l-am montat, e posibil sa nu mearga.

Cu respect,
*




[B][SIZE=7] Toate calculele sunt gresite (Rezultatele adunarilor sunt scoase din burta) oricine reface adunarile se mira de rezultatul care l-ai gasit tu ,intentionat sau nu ele ies" surprinzator" mai mici decat rezultatul real (nu este corect sa expui ceva pe un forum fara sa verifici ce scrii inainte)

[SIZE=1] Zici de garantia de la producator si asta ma amuza ca dureaza minim 24 de zile numai drumul plus cat mai dureaza pana il repara si acum nu mai iti da nimeni banii sau produsul daca nu ti-l mai trimite inapoi ca nu se mai face pe ebay .Daca stam sa ne gandim financiar iar nu iese bine ca 75$ dus +75$ intors =150 $(cam mult nu?). Si incepi sa te gandesti ca poti sa te inscrii pe okazii sau dai anunt si sa il trimiti in tara ca de... la cum te stii de afacerist nu pierzi tu banii asa usor .
Transportul fara TVA =o gluma buna.
Ceea ce cel mai interesant este ca ca sugerezi sa se duca fara factura la vama ca poate intra in calculul cel mai ieftin dar daca intra la cel mai scump? Tu ca persoana fizica poti sa faci ca nu ai controale dar ca persoana juridica nu ma risc.
M-ai calculat pt DA-745 dar ce nu ai calculat pt da-760 care e 150$ la ei pe site si la cat ar fi aici cu tot cu transport,vama ,TVA etc ?
SI tu ce cheltuieli cu salarii ,contabil,fond de pensii,contribuita CASMB ai?
Asa ca idee produsul este model DA-745 pentru ca fabrica de unde am luat eu asa a hotarit sa il denumeasca si ca sa stie ca ei l-au fabricat ,tu crezi ca exista o singura fabrica care fabrica acest produs in toata China ??Daca sunt mai multe fabrici folosesc toate aceleasi piese ?
bulan
Eu pe unde am fost in europa am vazut ca toate electrocasnicele/electronicele la 12/24v sunt mult mai scumpe decat cele la 220v.Cred ca orice ai vrea sa pui in masina te va costa mult mai putin daca cumperi prima data un convertor sau cum l-o chema care sa faca din 12v 220v.Ia fa niste calcule cu electronicele(220v) ce se gasesc in comert cat ar costa tot ce te pasioneaza!
gotty
pai adica cum?daca vreau sa mi pun boxe mari in masina,trebuie sa mi iau sistem 5.1? 168.gif

totusi,ce i pt masina e pt masina si ce i pt casa e pt casa.
bulan
Eu totusi cred ca azi cu toate sculele astea EXTRAPLATE se pot adapta foarte usor cele casnice in auto.Am eu un DVD&DIVIX cu 5.1 care poate fi montat in orice masina fara sa se vada nici maca subwofer-ul(sau cum s-o scri) si face galagie mai mult decat suporta urechile mele.
Dar ma rog,pentru cine vrea sa faca risipa de bani nici o solutie nu este prea scumpa.
Vio
Eu am luat inainte de Craciun pocnitoarea asta cu 99 de euro din Kaufland, si deocamdata sunt foarte multumit de el: citeste orice, subtitrari pe divx de marime acceptabila, si a suportat si "teste de anduranta" (la drum lung) de cate aprox. 10 ore de desene animate si filme pentru copii in mod continuu... biggrin.gif ... si ce liniste a fost in masina, fiica-mea nici nu a miscat in scaunelul ei...
Are o husa cu un sistem de prindere cu arici pe tetiera, care poate fi rabatata sistem "masa", la o inaltime si o distanta perfecta pentru un copil stand in scaunul special de masina... iar pentru alimentare are atat acumulator, cat si adaptor la 12 V si respectiv la priza normala de 220... si telecomanda...
Codrin
QUOTE(pricepower @ 5 Jan 2008, 20:33)
Toate calculele sunt gresite (Rezultatele adunarilor  sunt scoase din burta) oricine reface adunarile se mira de rezultatul care l-ai gasit tu ,intentionat sau nu ele ies" surprinzator" mai mici decat rezultatul real (nu este corect sa expui ceva pe un forum fara sa verifici  ce scrii inainte)

Ai dreptate. Greselile sunt neintentionate, cine e cu adevarat interesat poate relua firul.
QUOTE
Zici de garantia de la producator si asta ma amuza ca dureaza minim 24 de zile numai drumul plus cat mai dureaza pana il repara si acum nu mai iti da nimeni banii sau produsul daca nu ti-l mai trimite inapoi ca nu se mai face pe ebay .Daca stam sa ne gandim financiar iar nu iese bine ca 75$ dus +75$ intors =150 $(cam mult nu?).

Corect.
QUOTE
Si incepi sa te gandesti ca poti sa te inscrii pe okazii sau dai anunt si sa il trimiti in tara ca de... la cum te stii de afacerist nu pierzi tu banii asa usor  .

Nu ma pasioneaza solutia ta, dar cu siguranta ai dat o idee catorva de pe aici.
QUOTE
Transportul fara TVA =o gluma buna.

[attachmentid=1627427126]

Multumesc de apreciere.
QUOTE
[...]
SI tu ce cheltuieli cu salarii ,contabil,fond de pensii,contribuita CASMB  ai?
[...]

Nu am, e luat ca persoana fizica. Argumentul e irelevant in fata potentialilor clienti interesati doar de pretul cel mai mic.
QUOTE
Asa ca idee produsul este model DA-745 pentru ca fabrica de unde am luat eu asa a hotarit sa il denumeasca si ca sa stie ca ei l-au fabricat ,tu crezi ca exista o singura fabrica care fabrica acest produs in toata China ??Daca sunt mai multe fabrici folosesc toate aceleasi piese ?
*


Foarte posibil. Totusi, eu cand vad 2 produse cu preturi diferite si aceeasi poza, stiu la care ma gandesc primul.

ps: al meu merge foarte bine.
pskint25
Baieit eu mi-am pus un "all-in-one" acum un an:
http://www.car-sound.ro/tv-dvd-auto/in-das...n/divx-402.html

Merge bine, cu amplificator, tv-ul prinde rareori, dar vreau sa imi pun antena, dvd, radio, mp3, aux super.

nu mi-a spart nimeni masina ca ii iei fata si poti sa il asemeni cu orice player ordinar de 1 milion...

la aux pot pune telefon, laptop mixer biggrin.gif etc..

ce e frumos e ca are si functie de car-kit pt telefoanele cu bluetooth.
denumirea "all-in-one" isi merita respectul. Cititi cu atentie ce face.
antifizic2
pe ce frecventa prindeti semnal tv? PAL m/N sau restul??
j.d
Digital domnule Antituner...digital...wink.gif
antifizic2
mei Jane, daca as fi avut aceasta obtiune in meniu nici nu intrebam

alta idee?
Manluc
Am citit cam tot ce ati scris pe aici..si e interesant...Poate cineva sa puna niste poze cu dvd-uri 1din pe megane?
Eu sunt interesat de urmatorul model:
http://mp3playerstore.com/stuff_you_need/dvd/IN-731GPS.html
as vrea sa stiu unde l-as putea monta in Timisoara? si daca credeti k o sa-mi trebuiasca ceva rama adaptoare sau ceva de genul?
Multumesc
Codrin
Zici ca vrei poze cu 1din dar te intereseaza 2din. Cum e?

De rama ai nevoie sigur. Vezi la Metrafo, cere dimensiuni de la amandoi si vezi daca se pupa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.