Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: AJUTOOOOOOOR!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bartenders
Fratilor, am o problema cu carburatoru.Acu o saptamana mam pricopsit cu un weber 32dir98, fericire mare.Dupa ce a zacut pe monitor vreo 2 zile, lam desfacut COMPLET si lam facut boboc si aici sa terminat cu "fericirea".Un traseu sau canal(cum vreti sai spuneti) care face legatura dintre CNC si pompita de sprint e infundat!!Am incercat cu:un chil de carburol timp de doua zile, o solutie de desfundat tevile de incalzire(un acid ceva k sfaraia k draci), lichid de frana, cilit bang smile.gif , suflat, gadilat cu sarmulite...cam atat imi aduc aminte.Colac peste pupaza mia pierdut/aruncat (cineva din casa) din gresala flansa prin care trece apa, deci sant in culmea fericirii 022.gif .Daca are cineva o idee cum sa il desfund sau are flansa aia.......il pup blink.gif
vi_escu
Astea dublu corp progresive sunt o mare belea. Daca ai apucat sa umbli in el ai rupt-o in fericire la banc ajungi dar nu mai e ca nou.
bartenders
se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.