Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sunteți interesați să primiți prin e-mail lista
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
DFA
Doresc să fac un serviciu prin care oricine să poată primi prin e-mail lista (fișierele) cu camerele și radarele din România, listă care se folosește pentru avertizare de către soft-urile de navigație prin satelit, gen iGO, MioMap, etc.

Asta ar fi o alternativă la urmărirea topic-ului dedicat și descărcării manuale a fișierelor aflate aici.

După ce vă abonați la acest serviciu (gratuit), la fiecare actualizare a listei de camere și radare veți primi un email cu listele atașate la el. Email-ul va conține și modificările aduse listei (ce s-a adăugat/modificat/șters).
Veți primi un singur email pe zi, indiferent de câte actualizări se fac într-o zi asupra listei. Email-ul va fi trimis noaptea, automat, doar dacă există modificări asupra listei.

Deocamdată listele de camere sunt compatibile doar cu iGO 2006 SE/Plus și cu MioMap 3.x, fiind și cele mai populare. Pe viitor vor urma și alte formate (Garmin, Vitesse Limite, etc.) și poate și liste cu camere din alte țări.

Aștept voturile și comentariile voastre, ca să știu dacă are rost să mă chinui sau nu...
han_1.6 mpi
da.
Corbu'
Un mare DA si trei lazi de bere pentru DFA.
Nu am timp mereu sa stau sa actualizez camerele, uneori mai uit, un email ar fi arhisuficient.
camesibiu
Da , cu multumiri pentru ceea ce faci . Este foarte util pentru cei care facem mii de km. in fiecare luna cu deplasarile in delegatii si nu numai .
GoGu
Desi -inca- nu am sist. de navigatie am votat DA.
Laudabile initiativa si efortul lui DFA de a intretine aceasta baza de date, deja ne rasfata trimitand-o prin e-mail smile.gif
gtiu
DA, se merita si sa-ti dea dzeu multa multa sanatate si putere de munca!
Alydor
conform drepturilor de autor pe care le detin:
Indubitabil ca da...

Suma respectelor,Alydor
b76bgaarh
da.
poti sa trimiti orice in acele emailuri (ex reclame) ca sa se justifice costurile.

oricum saru mana nenea dfa
ady85btz
da!!!!! le asteptam cu imbratisare.gif !!!!
GabyT
Si eu am votat "DA" ! smile.gif
horsewhisperer27
am votat si eu!am mai zis de altfel ca ar trebui sa iti ridicam o statuie!
driverx
Da, ar fi foarte folositor. Si nu numai. Ar fi fain sa primim notificari si pentru alte chestii utile, like update de harti, voci and shit.
PaulT
Daaaaa!!!! biggrin.gif
ady85btz
@DFA: de cand crezi ca o sa fie operational "serviciul"? blush.gif
beginer_driver
Votat daaaaaaaaa
DFA
QUOTE(ady85btz @ 28 Oct 2007, 16:59)
@DFA: de cand crezi ca o sa fie operational "serviciul"? blush.gif
*


Serviciul funcționează, l-am testat acum câteva zile într-un grup restrâns, doar că mai sunt câteva amănunte tehnice și cosmetice de pus la punct.
Când va fi gata veți afla cu toții, poate săptămâna asta...
ady85btz
Ce-ai mai facut cu serviciul? blush.gif N-am primit nimic pana acum sad.gif
Sony
Io as vrea sa primesc mail doar cand sunt update-uri. smile.gif
DFA
@ady85btz, nu prea am avut timp să-l termin, trebuie să mai și lucrez... Oricum, nici nu ai cum să primești nimic, pentru că va trebui să vă abonați la el, adică să trimiteți un e-mail către el.

@sony, păi doar când sunt modificări va fi trimis email-ul cu actualizările! Email-ul va conține în atașament și fișierele actualizate.

camesibiu
Doresc sa ma abonez cand este operational serviciul . Multumesc .
DFA
Când va fi operațional voi publica adresa unde vă veți putea abona!

Nu eu voi face abonările, ci fiecare dintre voi vă veți abona personal.
ovidiusoft
Nenea, nenea, da e asa mai ueb tu ou, da? Cu eigiacs? biggrin.gif
DFA
Huh??? huh.gif
zanga
QUOTE(ovidiusoft @ 9 Nov 2007, 00:32)
Nenea, nenea, da e asa mai ueb tu ou, da? Cu eigiacs? biggrin.gif
*


Cred ca intreaba daca aplicatia este Web 2.0 cu ajax...
DFA
Nu, pentru început va fi un site foarte simplu, HTML static și cu ceva scripturi de gestionare, generare și trimitere a listelor de speedcams în "fundal".

Abia după ce prima versiune va fi funcțională voi face și o aplicație web cum trebuie, modernă.
ady85btz
ceva noutati? blush.gif
gagalin
si eu votez cu DA, pentru soferi care parcurg sute de km zilnic si mai stiu si ceva cunostinte PC , este PERFECT

si cand crezi ca o sa apara HTML ???
DFA
GATA!

Site-ul e terminat și îl găsiți la adresa:

http://speedcams.tehnoplus.net

Dacă sunt ceva probleme, întrebări, etc. mă găsiți fie pe topicul:

http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=78511

fie la adresa de e-mail:

speedcams-actualizări@tehnoplus.net

Să fie cu noroc! smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.