Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Geam proiector Logan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
blackeagle
Cumpar geam proiector Logan marca Valeo sau in cel mai rau caz tot proiectorul, tot Valeo.
Am doar geamul crapat de la o piatra si sper sa gasesc doar geamul.E vreo diferenta intre proiector stanga si cel dreapta ? Daca da atunci caut geam pentru cel din dreapta.
blackeagle
up
Ruxi
salut,
si eu am avut aceeasi problema...
1) poti cauta pereche de proiectoare aici la BURSA, unde sunt mai ieftine, in oras este 250 lei unul...
2) geam separat nu se gaseste

uite solutia mea:
scoti geamul (greu deoarece este lipit cu silicon),
cumperi un set de proiectoare din piata (verifica sa se potriveasca la diametru cu geamul) - exista niste chinezarii cica exact pentru Logan
dezlipesti geamul de pe proiectorul cumparat si il lipesti cu silicon de acvarii (eu cred ca este cel mai bun in timp si ca rezistenta-pretul este asemanator cu cel obisnuit)
Numai bine,
Ruxi

PS: La scoaterea geamului poti taia siliconul cu o lama de barbierit... intra exact intre geam si proiector si merge mai repede VEZI LA DEGETE! smile.gif
blackeagle
up
sebi4fc
am io un proiector Valeo in buna stare i folosit putin. Da un P.M cat oferi pe el si ne intelegem:)))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.