Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Jurnalul meu
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Manuel
Cum spuneam, am mai cerut o opinie, intr-un alt service. Au confirmat ca exista un mic joc in caseta insa aproape imperceptibil si absolut normal si ca in niciun caz nu necesita inlocuire. Nici astia nu si-au dat seama foarte clar de unde provine cloncanitul, suspecteaza un tampon moale la cutia de viteze si bucsele de la brat. Astept sa-mi dea preturi, sa vad daca ma bag.
M i h a i
Manuel...stii ca sunt unele ''zgomote'' specifice acestei masini...sa nu fie unul de genul...din seria''asa face toate'' Stim cum se aude megane pe drum de tara...bine..sunt unii care aud si altii care nu aud...sau altii care nu vor sa auda...eu cred ca tu ai auzul mai fin wink.gif
Manuel
MHY, sunt 100% sigur ca pana acum cateva luni zgomotul asta nu exista. Tare rau imi pare ca n-am cum sa ajung la o intalnire pentru un schimb de experienta...
Manuel
Astazi

user posted image
St
Multi inainte fara probleme!


Multam, la fel! smile.gif
happy wolfy
Frumos "Jurnal de bord"!
Bravo si multi kilometri curati!! smile.gif

Multumesc, la fel si tie!
valikris2002
felicitari pentru jurnal, foarte frumos, si chiar de admirat cata grija fata de bibelou:D, mi e imi spuneau prietenii ca s dus cu capu ca imi trebuie 3 ore sa fac curat la interior, acum am pe cine da exemplu. O curiozitate am, ce produs folosesti pentru curatat materialul textil si de unde l ai luat, eu pana acum am folosit biocarpet sunt multumit de el da fiind tapiteria neagra dupa un timp isi pierde din vioiciune culoarea probabil si de la uzura
Manuel
Multumesc frumos!
La tapiterie am folosit doar Flash de la Mafra si o singura data am scos o pata cu Vanish. Am facut si un detailing anul trecut dar cred ca asta nu se pune. smile.gif
aphophis
QUOTE(Manuel @ 16 Jul 2009, 22:58)
Astazi

user posted image
*


cum ti-am zis si pe celalalt forum, sper sa ne auzim cu bine si la 100.000 km, si la 150.000 de km , poate cu un alt renault pe langa tongue.gif

Multumesc! worship.gif
Manuel
Din pacate, a sosit vremea despartirii. sad.gif

http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=154822&hl=
Duyu
sad.gif Ce masina urmeaza?
aphophis
sad.gif pacat, sper ca urmeaza o alta masinuta.. oricum multa bafta..
Manuel
Deocamdata niciuna, poate la anul. sad.gif
aphophis
eh, noi sa fim sanatosi ca masinile vin , le folosim si pleaca. Vremuri mai bune la toti
Duyu
Succes la vanzare Manuel. E una dintre cele mai ingrijite masini de pe forum si cel care o va cumpara sunt sigur ca nu va regreta. wink.gif
Manuel
Multumesc frumos.
GoGu
sad.gif
Nu pot sa cred...
BC-92-EDI
Cum sa mai spus "daca as avea bani si in seara asta as veni sa o cumpar!"

Mult succes la vanzare!
Manuel
Multumesc!
Catalinmodena
Pacat,chiar i-am urmarit evolutiaImi place ca tot ce s-a pus pe ea a fost cu bun gust!Pacat! sad.gif
Manuel
Pacat era daca o pocneam, asa exista sanse sa se bucure altcineva de ea. smile.gif
semit
bafta luaza sad.gif
Manuel
Sa fie, nepoate! smile.gif
DanCVA
Manuel, m-a intristat tare ca ai ajuns la concluzia ca trebuie sa o dai. sad.gif
semit
any news?
b76bgaarh
tinem pumnii... pacat...
megane1
nici mie nu imi vine sa cred sad.gif
xcss
sad.gif
yanisblak
Salut! am si eu o intrebare in legatura cu paravanturile:cum naiba ai reusit sa le bagi sub cheder in partea superioara a geamului (acea placuta cu doua santuri)ca la mine nu a vrut sa treaca geamul de ea de nici un fel de nici o culoare mad.gif asa ca am pus-o pe exterior sad.gif nu prea arata grozav dar geamul se inchide si nici nu se zgirie .Cu toate astea MA ROADE :cum ati reusit?
Manuel
Pur si simplu, nu stiu cum sa-ti explic...
Manuel
Aici se incheie jurnalul meu. Am predat-o astazi la 50.900 km, sper ca noul proprietar sa se bucure de ea si sa nu-i faca necazuri.
Va multumesc tuturor care ati postat si trag speranta ca in cateva luni sa revin cu un nou jurnal. smile.gif
semit
supces in continuare
Manuel
Merci, la fel si tie. wink.gif
St
Asteptam noul jurnal!
Duyu
sad.gif
Hack
Bafta!
aphophis
multa sanatate manuel si multa bafta sa pui de un jurnal nou tongue.gif
danyhhh
Multa santate ca asta e cea mai importanta ! Imi pare rau ca ai dat-o ... am urmarit juranalul de cand l-ai facut si mi-a placut foarte mult ... pacat ca ai dat-o dar asta e .. mergem inainte si speram la mai bine ! smile.gif
Manuel
Va multumesc frumos! smile.gif
Catalinmodena
Da,asteptam sa pui de un jurnal nou.
Sper ca acesta sa ramana in continuare aici,si sa nu fie sters!
Miria
Asta este ,se mai intampla in viata,importanta este sanatatea,fierul se schimba sau se face.Bafta multa!
Hack
Ia uite pe cine am vazut la mare:
[attachmentid=1627546254] [attachmentid=1627546255] [attachmentid=1627546256] [attachmentid=1627546258] [attachmentid=1627546259]
semit
stalker unsure.gif
Hack
radmasa.gif La un moment dat asa ma simteam, dar pur si simplu am intalnit-o in diferite ipostaze.
Manuel
Azi mi-am condus masina pentru cativa km. plange.gif Proprietarul e plecat din tara, prietenul care ne-a facut lipeala a scos-o din service si, fiindca avea nevoie de sofer, m-a sunat.
Masinuta e acum vopsita cameleon (bej cu roscat) si are 153.000 km. Era deja intuneric si n-am putut s-o studiez mai indeaproape, insa merge excelent. Nu bate, nu troncane, am inteles ca are ambreiaj si caseta de directie noi. Are in schimb aprinsi martorii de service+airbag, probabil e dusa panglica de airbag, fiindca se aude si un fosnet cand invarti de volan.
A fost o reintalnire emotionanta, nu credeam ca o sa ma mai urc in ea vreodata. smile.gif
DanCVA
Daca vii pe la Bucuresti te las sa o conduci pe a mea are 63.000km si arata la exterior aproape cum arata a ta. smile.gif
Manuel
Multumesc. smile.gif
Manuel
Cum nu l-am putut convinge pe grec să-mi vândă fierul, a trebuit să mă reorientez:
[attachmentid=1628020727]
[attachmentid=1628020728]
[attachmentid=1628020729]
Fabricat 03.2007, adus din Franța, Dinamique 1.6 benzină, CVA, keyless go, senzori parcare. În bord are 93000 kmp, în realitate nu știu. Pozele sunt făcute de vânzător, o să-i mai fac câteva mâine.
Din păcate, joi plec la muncă, așa că o să rămână pe mâna cumnatului meu, să-i plătească taxa, s-o înscrie și să-i mai dea câte o cheie din când în când.
semit
daca nu ai vrut 1.5 sau 3.0 tongue.gif
Markos
Mulți kmp fără probleme!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.