Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme lampa plafon
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
DaniCom
Salutare.Cine ma poate ajuta cu o informatie legata de lampa din plafon.Nu vrea sa se aprinda, am schimbar becul si nimic.Sigurantele sunt bune.Unde sa mai verific?


Multumesc.
brigada_diverse
pai..desfa-o de acolo, e prinsa in doua suruburi
vezi daca ajunge + la ea

comutatorul intrerupe - ul...ori vine minus de la butonul de pe portiera ori direct de pe caroserie(luat printr-un surub...sa fie strans bine surubul)
gino73
Desfa-o din suruburi, sterge bine partea cu contactul de masa, verifica plusul(firul rosu) si apoi verifica si daca ai masa de la contactul de usa; daca nu ai va trebui sa desfaci si contactul acela, are un surub care face si legatura cu masa
BeciAcustic
Am patit si eu asa ceva ... si contactele erau bune... firele erau mancate...ziceai ca am soareci in plafon.... verifica puitn firele si contactele.... si trebuie sa mearga.... nu are ce sa se strice altceva acolo....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.