Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stergatoare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
llmihai
Problema consta in: dupa ce opresc butonul stergatoarele raman exact in locul in care sunt, nu revin la pozitia initiala.Aveti idee din ce cauza si unde trebuie sa umblu.HELP PLS
argon
Daca ai noroc a iesit nu mai face contact o mufa la ansamblu stergatoare, dar daca ai bord CN nu stiu sa-ti spun cum ajungi acolo.
ceaki
incearca cu alt contact de stergatoare, poate fi defect al tau.
gangara
e foarte probabil sa fie din contactul stergatoarelor...incerca sa ridici usor de maneta...s-ar putea sa iti revina...defapt mai mult ca sigur ...oricum schimba contactul ala cu tot cu manetutza ...e maxin 9 lei....se schimba in 10 min...
llmihai
Multumesc pt raspuns o sa incerc si revin cu detalii.Multumesc.
dacia_gpg
Firul de revenire din maneta schimbator nu vrea sa mai faca contact.Am cumparat
unul de Metalplast si a tinut o saptamina.Mai bine la dezmembrari erau pe vremuri
la modelele Dacia lux,lux super niste manete mai subtiri decit cele de serie,functioneaza fara probleme.Mai poate fi si din temporizator daca ai asa ceva,mufa daca este scoasa lamele stergator se opresc acolo unde se ia contactul.
Kruger
Ai cumva temporizator la stergatoare ? La mine din cauza temporizatorului defect, nu mai reveneau singure jos. S-a rezovlat cu schimbarea lui.
di3g0
nu stiu ce sa mai cred,am schimbat 2 temorizatoare si acum am ajuns in aceeasi postura, sa fie de proasta calitate?: se opresc aiurea stergatoarele..ce spuneti?
llmihai
Salutare.Da am temporizator si nu merge decat daca ii dau un bobarnac biggrin.gif .Am incercat sa-l schimb dar nu reusesc sa-l scot.Nu stiu pe unde sa umblu.Am bord CN. Daca stie cine astept. PLS HELP ME.
Poseidon
QUOTE(di3g0 @ 4 Nov 2007, 04:21)
nu stiu ce sa mai cred,am schimbat 2 temorizatoare si acum am ajuns in aceeasi postura, sa fie de proasta calitate?: se opresc aiurea stergatoarele..ce spuneti?
*


nu este de la temporizare ci mai degraba firul ce alim motorasul perm cu plus sau cama din interiotul motorasului,sau vreun fir de la motoras dezlipit (sunt 4 lipite)
di3g0
poseidon: cum se face ca uneori totul functioneaza perfect,dar de multe ori nu ma astept decat la o aleatorie oprire a stergatoarelor...bine ca deja m-am obijnuit si ...nu prea imi vine sa cred ca e vorba de un contact imperfect pe undeva...
maseax
Si eu am avut aceeasi problema. Nu cred ca este de la un contact inperfect. Verificati temporizatorul de acolo se trag problemele de genu asta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.