Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nu merg martorii de bord!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Asan_Radu
salut! am o dacie papuc diesel. azi de zim am observat ca nu-mi mai merg martorii de bord adica:
-nu imi indica nivelu de motorina
-nu mai arata daca e trasa f rana de mana
-ceasul nu se mai aprinde
im momentul in care puneam contactul se aprindeau toate cele 3 becuri respectiv becul de la apa, presiune de la ulei si baterie. nici astea 3 nu mai merg
mai merg doar becurile ce ilumineaza bordul, de la avarie, semnal,faza scurta/lunga
cam atat!
Va multumesc anticipat!
llmihai
verifica sigurantele
cosminus
Si eu am avut aceasi problema, dar vad ca nu mai face. La mine era problema de contact. Cand ii dadeam 2 pumni isi revenea. De vreo 3,4 ori mi-a facut figura si vad ca de un timp nu mai face. Dar verifica si sigurantele. La mine era interesant, Cand nu ardeau becurile in bord si calcam frana, se aprindea becul de incarcare.
Asan_Radu
aparent nu au nimic sigurantel. ideea e ca am impresia ca sigurantele sunt puse aiurea si as vrea sa la schimb pe toate maine da nu stiu ordinea lor! are cineva o schema cu ordinea, amperaju, si pe ce circuit au fost puse?
gangara
incearca asta...
tabloul cu 10 sigurante
Asan_Radu
multumesc mult! am remediat problema. coclisera contactele din spatele tabloului de sigurante!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.