Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] camera video WIRELESS+lcd - pt marsarier
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
N30
Gata cu senzorii de parcare, din cauza carora unele obiecte mici nu sunt semnalizate uneori !!!
Gata cu parcarea "in orb" !!!
Solutia este la indemana, acum puteti vedea ce este in spate, puteti evita stalpii de mica inaltime sau copiii care fug.

Am mai avut un set pe care l-am vandut, cumparatorul a fost fff multumit de el. Cum am mai facut rost de un set, il voi vinde la acelasi pret cu care l-am dat si pe celalalt, avand in vedere ca la noi, ceva similar INCEPE pe la 7-8 milioane daca au in stoc.
Setul este NOU (nefolosit decat pentru probarea lui - poze atasate). Acesta contine:
** camera video COLOR WIRELESS 2.4G cu 6 LEDuri REZISTENTA LA APA, WIDEANGLE (vedere 150 grade)
** monitor LCD COLOR de 2,5 inch receptor al camerei video
** accesorii de montare
LCDul se alimenteaza de la bricheta masinii.
Camera video are 6 leduri ce asigura iluminarea pe intuneric.
La cumparare se face proba (la bricheta masinii).

***************
PRET : 520 RON
***************

CONTACT: 0722.50.91.79
Yahoo messenger: bparvu1

Pretul NU include montajul, dar este inclus un ghid de instalare (este facil, se poate face personal sau la un service). Poze reale sunt mai jos.

Specificatiile camerei si monitorului:

Camera Parameter:
1). Model No: CM280CWS
2). Power supply: DC12V
3). Power consumption: 100mA
4). Transmission Frequency: ISM2400--2483MHZ
5). Picture Pixel: 3000000point
6). Horizontal Definition: 380TV line
7). Angular Field of View: 150deng/wide-angle lens
8). Minimum illumination: 1. 0Lux(F1. 2)
9). Dimension: 260*35*30cm


Monitor Parameter:
1). Model No: RC818
2). Power supply: DC 12V
3). Power consumption: 200mA
4). Transmission Frequency: ISM2400-2483MHZ
5). Validity Pixel: 960*240
6). Monitor: 2. 5 inch
7). Dimension: 90*65*20cm
moshu_59
Daca n-ai gresit dimensiunile (sau unitatea de masura a lor), nu sunt sanse sa le vinzi, nu incap in masini obisnuite biggrin.gif
daniel4ro
camera video unde ar veni montata? pe bara? daca Da, cum o asigur de "indienii" din cartier, care poate vor sa isi infrumuseteze bicicleta cu LED-urile?
N30
ledurile nu le poti scoate daca spargi camera (are o carcasa transparenta dintr-un material plastic deasupra)
ea e facuta la mama ei sa fie montata pe suportul numarului de inmatriculare.... dar cum la noi.... biggrin.gif
se poate monta fie in interiorul masinii, la luneta, sau in bara din spate (cu o mica gaura )... de aici nu au baietii veseli cum sa o scoata decat fie pe bucati, fie cu toata bara smile.gif
sau ma rog... daca e vorba de rulote, se gaseste undeva smile.gif

aaa... am uitat sa precizez: se poate scoate suportul de metal (treaba lunga), ramanand doar camera video (suportul este fixat prin 3 surubele de camera)
j.d
Daca ar fi sa intorci monitorul la 90 de grade (fata de cum e in poze) se roteste si imaginea de pe monitor? (la o adica poti roti camera...rolleyes.gif ) Monitorul mai are alta intrare AV decat cea pentru camera?
XMihai
am vazut si eu intro seara in trafic pe un bmw portocaliu, CTL wink.gif mi s-a parut putin fermecata camera asta biggrin.gif

pe LCD-ul acela se mai poate conecta si altceva? in afara de camera?
N30
@j.d : se roteste doar daca ii pui un actuator ceva sau daca rotesti camera video tongue.gif . Monitorul nu are absolut nici o intrare video (totul e wireless).

@XMihai : nu stiu daca se mai poate conecta altceva ... teoretic tot ceva wireless ce emite pe aceeasi frecventa
Altceva ce sa spun....tipul cu bmw tine la masina (nu vrea sa ii buseasca fundul cand parcheaza biggrin.gif)
N30
sus

13 Nov 2007, 12:42:
sus la 400 de lei doar pentru azi-maine

14 Nov 2007, 11:41:
azi... ultima zi cu pretul promotional de 400 d elei.. de maine REVINE LA 490 LEI
N30
sus la 480 de lei

21 Nov 2007, 12:50:
470 de lei
N30
LATER EDIT: pe un alt forum, cineva mi-a dat un link cu obiectul la pretul de 280 de lei
Ca urmare, pretul SCADE la 230 RON

Later later edit: multumesc mult pentru redeschiderea vechiului topic si pentru stergerea up-urilor wink.gif
iulian808
Salut!

Spune-mi si mie te rog dimensiunile carcasei in care sunt camera +LED-urile, fara suportul de care sunt atasate si care ai spus ca se poate scoate.
In ce zona a Bucurestiului se poate vedea?
N30
dimensiunile maxime (are marginile rotunjite, asa ca am luat in considerare dimensiunea in punctul de maxima proeminenta) ale camerei sunt: 74x32x34,5 mm (lungime x latime x grosime)

de vazut, se poate vedea in Militari
modalitatile de contact sunt: bparvu1 pe yahoo sau 0722.50.91.79
cramadonis
si seara cum se vede?e k?sau nu prea se vede nimik?

ATENTIE: limbajul irc ... k sh tz ... este interzis prin regulament
N30
eu am probat, si cu lumina de la camera (cele 6 leduri superbright) si cea de la lampa de mars-arrierre (cred ca asa se scrie) se vede ok.
daca vrei sa vezi, vii si facem o proba cu camera alimentata de la bricheta
N30
sus la 230 de lei
N30
sus
N30
sus
N30
sus
N30
vandut
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.