Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: tablou de bord
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
gangara
va rog sa imi explicati cum sa dau ceasurile jos...am incercat dar in zadar...am gasit niste explicatii intr-o carte dar nu prea se coreleaza cu practica. suna cam asa:
-se decupleaza conectoarele ; cablul de kilometraj;
-se demonteaza cochilia volanului;
-se slabeste fixarea din partea stanga a plansei de bord;
-se elibereaza cele doua agrafe laterale;
-se scoate tabloul de bord pe sub plansa de bord prin partea stanga.
par destule explicatii...totusi,rog niste explicatii de la unul care a mai facut acest lucru...mai ales ca in spatele ceasurilor este o bara metalica de care nu-i dau de cap...

va multumesc
vi_escu
Asta este tehnica, trebuie sa iasa. La mine a mers destul de usor.
SSilent
nu ai treaba cu bara aia metalica.... urmezi instructiunile din carte... am si io cartea si e foarte utila sleep.gif
Poseidon
NU UITA :tre sa desfaci suruburile bordului de pe stalp stanga,si ceasurile le scoti ,pe dedesupt catre stga.tragand de bord putin catre tine
gangara
mersi mult...de data asta trebuie sa iasa...am uitat sa precizez ca am bord cn...sper sa nu difere cu ceva sau sa influenteze...
Poseidon
asta-i problema LA BORD CN difera mult eu am mai zis in alt topic cum se desface,da un search
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.