Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Este bec sau nu este?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
llmihai
Salutare am si eu o nelamurire.Daca a desfacut cineva bordul de CN si poate sa-mi spuna si mie daca este un bec sau sunt doua la indicatoarele de caldura?O sa pun si o poza sa vedeti unde zic.Si daca imi puteti sa-mi spuneti cum se schimba?
vis-a-vis
Sunt doua. Scoti rozeta de la aeroterma si cele doua clapete, apoi c-o surubelnita scoti tot plasticul ala. Ai doua becuri de bord acolo.
llmihai
Cum scot cele doua clapete? iese chestiile alea doua de plastic din capu clapetelor ????sau cum????
vis-a-vis
Iese, iese radmasa.gif
Tragi tare de ele.
SSilent
trage tare de ele tinand de capacu care e luminat... altfel risti sa-l smulgi....io asa am patit blush.gif
llmihai
Deci din cate intelesei trag de alea negre din capul clapetelor, desfac rozeta si pe urma desfac placuta cu becuri in spate.Si de ce sa tin sa nu smulg ......De clapete sau de ce??????
vis-a-vis
Pai daca tragi de clapete, cum dracu' tii de clapete?
SSilent
nu tii tot de clapete... dar tii de bord ca sa zic asa ...risti sa rupi ceva daca tragi ca ciobanu' de clapete
llmihai
Multumesc pt raspunsuri am rezolvat cu becul.Era rupta o clema si nu mai statea becul.


Mai am o intrebare a desfacut cineva aerisitoarele din bord cele duble?Si cum se desfac ???eu am incercat sa le scot, am vazut ca au cate 2 lamele pe fiecare parte dar nu au iesit.
vis-a-vis
Da' n-ai de ce sa umblii acolo.
Lamelele alea le impingi pe fiecare-n parte cu surubelnita, orientezi sus-jos grilele alea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.