Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schimbare bara fata
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
loghi
Va salut...Am un logan Laureate din martie 2007 si as vrea sa-i schimb bara fata...Din cate am citit pe aici bara de fata de pe MCV nu prea s-ar potrivi..Ma intreb daca bara de pe noul logan berlina de 85 CP s-ar potrivi?? Arata la fel ca cea de pe MCV dar ma intreb daca se prinde la fel!!!....Multumesc si sper sa stiti mai multe detalii
unEL
Azi am vazut bara gen mcv pe un logan berlina.
Cred ca e luat de pe dci-ul de 85cp.
Personal nu imi place dar e altceva.
Cred ca nu mi-a placut pt. ca era vopsita integral (nu avea dunga aia neagra).
Deci sigur se poate ... asa ca da o fuga pana la dealer si o sa aflii.
Cind o faci sa pui o poza ceva.
Spor la treaba
IRONICK
Mai da ce raspunsuri profi dai. Incearca sa nu mai produci off-topic, daca nu stii cu ce se mananca.

loghi, se poate monta spoiler de mcv. Sunt diferite fata de cel de berlina cele doua ornamente cromate, suportii proiectoarelor, convergentele si grila de plastic. Mai trebuie taiate niste "chestii" la capete si se potriveste...
loghi
Ma gandeam ca daca e sa cumpar una, sa o pot monta si singur...dar nu cred ca o sa fie prea usor...Multumesc pt raspunsuri...Daca o sa fac schimbarea o sa pun si poza
IRONICK
Poti sa o faci si tu. Sa nu uiti sa decupezi pentru proiectoare inainte de vopsit.
YRX
Sunt si eu in pozitia de a schimba bara fata.
As vrea de MCV si din ce am inteles pe la voi imi mai trebuie asa:

- suporti proiectoare - proiectoarele banuiesc ca nu difera
- grila
- deflectoare
- cromuri - aici n-am prea inteles, mie-mi par la fel ce difera la ele?

Am gasit OEM pe la 400 si ceva de lei - mult, putin?
Kojak
OEM la cca. 400lei e foarte bine, daca intr-adevar e de origine si nu plastic ordinar turcesc/chinezesc casant.
In reprezentant e in jur de 8-900lei.
YRX
Pe mai toate magazinele online se invarte intre 4-500 lei. Alea aftermarket sunt sub 200 de lei.
Am vazut si eu preturile de reprezentanta ... wacko.gif
Sunt in dilema cu ornamentele cromate, daca trebuie sa le schimb sunt o gramada de bani, trebuie sa le fac rost dintr-o o sursa "alternativa".
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.