Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Disparitie misterioasa topic
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
Arhimede
http://www.daciaclub.ro/Peugeot-308-o-masi...mpa-t91700.html

Vad ca e mutat dar nu stiu unde.Mai putem da de el?A disparut ca Elodia.
AlexV
nu a disparut, a fost mutat de un moderator la cafeneaua reno. nu e topic de stiri. stiu, voi il vroiati la daciaclub. nu stiu cum sa impacam si capra si varza.

pt moment gasiti topicul aici: http://www.reno.ro/Peugeot-308-o-masina-ff...mpa-t91700.html
si va puteti loga cu acelasi username si aceeasi parola si puteti posta.
argon
Nu ar fi fost normal sa intrebe chestia cu userul si parola(sau topicul in mod guest) cand dadeam click pe topicul mutat de la stirile Daciaclub, adica asta? Nu se poate corecta bug-ul?
Arhimede
Multumesc. biggrin.gif
AlexV
Sorry, the link that brought you to this page seems to be out of date or broken.

Ne cerem scuze, dar legătura pe care ai adăugat-o în pagină este învechită sau nedisponibilă.

astea sunt erorile in functie de limba aleasa. care chestie cu parola?
argon
N-ai inteles, ma refer la faptul ca atunci cand dau click pe Daciaclub, orice sectiune, pe "urma" unui topic mutat la reno, sa te duca acolo, nu sa zica ce zice in link-ul dat de mine.
AlexV
a, am inteles acum. It's Not a Bug, It's the Future.

cauza se gaseste in unirea forumurilor. daca nu il gaseste pe dacia nu cauta in reno si sa faca redirect. si viceversa. il cauta doar in forumul in care este userul.
grosse inkultur
OK, acum a disparut si topicul cu MCV vs. Roomster. Am aplicat regula de 3 simpla de mai sus si l-am gasit la reno. Nu voi intreba de ce, cine, qui prodest, etc. Insa nu s-ar putea face ca la topicurile de la sectiunea sport auto/moto (F1 mai exact) unde acelasi topic e pe ambele forumuri? Mi se pare mai natural asa, cred ca toata lumea cauta topicul acolo unde a inceput, daca exista in duplicat si pe reno e si mai bine, ca se poate posta de acolo. Poate exista o explicatie simpla ca vad ca nu mai sunt alti useri contrariati. Multam in avans.
tgg2k
QUOTE(AlexV @ 14 Nov 2007, 22:28)
[...]It's Not a Bug, It's the Future.[...]
*



"It's not a bug! It's a feature!"

(scuze dar chiar nu am reusit sa ma abtin)
Arhimede
Io nu inteleg de ce niste topciuri puerile si stupide sunt lasate sa faca mii de pui si unele serioase nici nu apuca sa umple o pagina ca sunt inchise.
argon
QUOTE(tgg2k @ 16 Nov 2007, 15:35)
"It's not a bug! It's a feature!"

(scuze dar chiar nu am reusit sa ma abtin)
*




De la ce? intentiomat a scris asa tongue.gif
grosse inkultur
QUOTE(Arhimede @ 16 Nov 2007, 20:00)
Io nu inteleg de ce niste topciuri puerile si stupide sunt lasate sa faca mii de pui si unele serioase nici nu apuca sa umple o pagina ca sunt inchise.
*


Bine acuma, suntem la cafenea, seriozitatea are o granita subtire aici insa mi se pare cidudat ca cineva le duce de pe daciaclub in alta parte (si nu dupa ce a trecut un timp si nimeni nu posteaza) chiar cand sunt in top. Poate ca exista o explicatie logica si evidenta. A hint, somebody?A... please blush.gif
Arhimede
Politica firmei.

Dar io ca simplu forumist, cand vad treburi din astea incep sa ma gandesc de mai multe ori daca sa postez sau nu...si nu cred ca sunt singurul
wolfin
stie cineva de ce a fost sters bula renoiotului?

DragosP
Pentru că aia era cu "p"! tongue.gif
wolfin
atunci vezi ca s-a uitat sa se stearga si topicul initial de unde am dat quote.

wink.gif
dry.gif
byby
Am deschis si eu un topic ca sa ma aflu in treaba( acu seros era ceva ce putea interesa pe foarte multi utilizatori de Logan- drept dovada stau vreo 10 mesaje de subscriere primite) si deodata Elodia. - A disparut. Rog moderatorul sau adminul care a facut acest lucru sa aiba macar bunavoita sa trimita un PM si sa justifice motivul disparitiei(eu asa fac).
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...view=getnewpost
acesta a fost topicul deschis.
Salutare

AR-18-MOS
Pai si despre ce "povesteai" pe acolo?
byby
Am deschis un pole sa vad cati dintre posesorii de logan si-ar monta carlig de remorcare pentru protectia spatelui masinii. Dupa 1 zi a disparut. SA-i fie tarana usoara.
AR-18-MOS
Aaaaaaa ... stiu topicul cu pricina. Pai din alea 10 postari, sau cate s-au strans, 9 era de caterinca laugh.gif . Si chiar crezi ca acel topic " ii interesa pe foarte multi utilizatori de logane" ? ... Sa fim seriosi wink.gif
byby
ei nu am apucat sa vad posturile, cand am ajuns acasa deja disparuse, nu stiu ce era sanu era scris acolo, dar sincer mie mi s-ar parut interesant un astfel de subiect, cand e vorba de protectia masinii mele. Daca a fost caterinca atunci ma bucur ca l-au sters , si gata.
Kojak
...pentru ca era un poll idi...neinspirat icon_mrgreen.gif
zmeckeru
am postat si eu un anunt...aveam o masina de vanzare...bineinteles ca a disparut fara nici o urma sau vreun mesaj... wacko.gif
cmandrei
Ai citit regulamentul de la bursa ?
mister
A mai disparut un topic: Prenumele colegilor de forum(sa ne plictisim impreuna) creat de sadi. Gasitorului recompensa icon_mrgreen.gif
romeo3108ro
cred ca a suparata iarasi wilma pe cineva
si mie mi-au sters unul si nu mai zic nimik
ghertzoi
si a mai disparut inca unul, ala cu sondajul daca iti plac sau nu manele!!! si am mai postat unul sa intreb de ce s-a sters...si in 2 minute s-a sters si ala...nu stiu daca e facuta de vreun moderator...dar daca da atunci rusine sa va fie....probabil o sa dispara si postul asta....
claus
din pacate, respectivul topic nu isi are locul pe forumul reno ..
topicul de pe cafenea in care iti expuneai punctul de vedere referitor la stergerea topicului.. nu avea ce cauta pe cafenea.. trebuia pus la probleme forum.. de asta si stergerea lui din cafenea.. smile.gif
tiberiu.anghel
QUOTE(ghertzoi @ 17 Jan 2008, 23:16)
si a mai disparut inca unul, ala cu sondajul daca iti plac sau nu manele!!! si am mai postat unul sa intreb de ce s-a sters...si in 2 minute s-a sters si ala...nu stiu daca e facuta de vreun moderator...dar daca da atunci rusine sa va fie....probabil o sa dispara si postul asta....
*




E un forum tehnic!!!
Tie chiar ti se pare normal sa discutam despre manele?
Mie unu NU si ma bucur ca a fost sters!

Sunt multe, multe forumuri unde puteti discuta despre tot felul de probleme de genul manele, cum sa agatam o pustoaica in club, cum sa ne dregem de mahmureala, cum sa gatim o ciorba de burta, cum sa ne lustruim mai bine pantofii si altele si altele...
Astea defapt se discuta cu prietenii la o bere, nu pe internet. Get a life!
ghertzoi
1. dupa cum era natura topicului...nu era discutie de tip chat despre manele (tipuri, subtipuri, dedicatii fara numar) ci era strict pt a vedea preferinta spre acest gen a posesorilor reno...de altfel am vrut sa demonstrez ca renault nu e o masina preferentiala pt manelisti (asa cum probabil nu stiti ca am fost catalogati pe forum la Opel...). Atat!!!

2. e forum tehnic intradevar dar categoria Cafenea e pt cei care vor sa vorbeasca altceva despre masini...adica palavrageala (totusi topicuri gen ce parere aveti despre mircea badea, bancuri etc. vad ca nu sunt sterse...acestea nu sunt de discutat la bere cu prietenii, tiberiu.anghel???)!!! in aceste conditii nu inteleg scopul categoriei cafenea....

3. nu trebuia lasat topicul aproape 2 saptamani, sa fie dezbatut, claus de altfel ti-ai expus parerea despre topic la inceput ca e infantil, si totusi parca ai votat si tu daca nu gresesc, trebuia sa il stergi atunci....nu era mai normal? si cand ai sters al doilea topic din nou puteai sa imi trimiti un pm sa stiu macar ca a fost sters, initial am crezut ca nu imi merge netul acasa bine...sau puteai foarte usor sa il muti...asa cum s-a procedat cu multe alte topicuri puse gresit...dar in siutatia asta figura in continuare la cafenea (ca mutat) si banuiesc ca nu ai vrut mai multi sa citeasca...

4. ceea ce mi se pare enervant este faptul ca nu faceti undeva o rubrica unde sa puneti o mica motivare la fiecare topic de ce a fost sters....parerea mea e ca ar fii o dovada de respect pt cei care au postat in topicul respectiv....

5. si in plus stergerea este subiectiva...parerea mea este ca un topic nu trebuie sters de 1 moderator individual ci ar trebui facut un mecanism prin care 1 moderator sa propuna stergerea si daca majoritatea moderatorilor voteaza da atunci sa se stearga!!
klaus
Si alte propuneri ca la pct. 5 in care propui ca moderatorii sa se ocupe TOTI de TOATE sectiunile mai ai?
ghertzoi
da propunerea 6. moderatorii sa nu fie sarcastici! ca nu asta e scopul unui moderator...
klaus
Vin si eu cu 7. Userii sa mai si gandeasca cand fac propuneri. Sa aiba ceva empatie in ei
ghertzoi
ok de acord, dar de ce nu l-ai sters de la inceput ? daca bine imi amintesc am scris la prima postare ca daca e anapoda sa fie sters! atunci nu obiectam nimic, m-a deranjat ca abia dupa 6 pagini pline de posturi pe topic l-ati sters. Atat am avut de zis, voi folosi acest forum strict tehnic de acum incolo!
tiberiu.anghel
QUOTE(ghertzoi @ 18 Jan 2008, 09:53)
2. e forum tehnic intradevar dar categoria Cafenea e pt cei care vor sa vorbeasca altceva despre masini...adica palavrageala (totusi topicuri gen ce parere aveti despre mircea badea, bancuri etc. vad ca nu sunt sterse...acestea nu sunt de discutat la bere cu prietenii, tiberiu.anghel???)!!! in aceste conditii nu inteleg scopul categoriei cafenea....
*


Am spus eu ca ar trebui sa ramana topicul cu Mircea Badea?

Trebuie sa avem in vedere ca treaba pe care o fac moderatorii ( buna sau rea, partinitoare sau nepartinitoare, lucrurile fiind diferite in opinia fiecarui user ) este benevola.
Nu sunt remunerati in vreun fel de mine sau de tine.
Haideti sa incetam cu tot felul de pretentii, poate pentru unii deplasate, haideti sa incercam sa ii ajutam pe moderatori si sa nu le punem bete in roate.

Poate ca a fost sters acel topic despre manele fiindca se risca un flame. E decizia moderatorului.
ghertzoi
ok
Sony
tiberiu.anghel, eu propun sa fie stearsa toata cafeneaua. Suntem pe un forum tehnic.
tzk
te faci ca nu ai inteles.
ideea e ca sint niste topicuri care dau de lucru inutil unor oameni care ar trebui sa se concentreze pe alte chestii.
si eu am postat pe unele din topicurile alea, dar daca stau sa ma gindesc ce-as face in locu moderatorilor...
pune-te numa in pielea lor.
claus
ghertzoi.. ca fapt divers.. arunca un ochi in regulamentul forumului.. la 8a
A l e x
QUOTE(ghertzoi @ 18 Jan 2008, 09:53)
5. si in plus stergerea este subiectiva...parerea mea este ca un topic nu trebuie sters de 1 moderator individual ci ar trebui facut un mecanism prin care 1 moderator sa propuna stergerea si daca majoritatea moderatorilor voteaza da atunci sa se stearga!!
*



radmasa.gif

Eventual sa si printam dupa ce a iesit si sa trimitem la un avocat, sa aprobe si el, ca doar, asa e corect.
ghertzoi
m-am uitat mai devreme, de asta nu am mai continuat "protestele" smile.gif, de altfel e foarte corect.

...atat ca daca eram moderator stergeam si topicul despre mircea badea icon_mrgreen.gif

Alex: punctul 5 era o utopie scrisa la nervi...
Sony
Bre Mircea, noi intelegem ca te deranjeaza topicul despre tine. 04.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.