Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1310 hycomat
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
helldriver11
Vand Dacia 1310 din 1986, 100.000 km., caroseria si mecanic stare foarte buna, unic proprietar, adaptata comenzi manuale pentru persoane cu handicap, ITP valabil pana in iulie 2009.
Pret 1200 euro.
Telefon 0744898920
Voi reveni si cu poze mai de calitate.
helldriver11
Iata poze mai de calitate
helldriver11
Uite, pentru ca a mai crescut cotatia euro/leu, scad pretul la 1100 euro. smile.gif
ageana
Scuze de offtopic, dar te rog spune-mi si mie care sunt comenzile celor 3 "volane". Nu am mai vazut asa ceva.

Multumesc, si, din nou, scuze.
helldriver11
Nici o problema! E unicat, nu aveai unde sa mai vezi...Volanul din mijloc e cel "normal", de directie.
Cel de deasupra e frana, cand apesi pe el masina se opreste.
Cel de dedesubt (catre bord) e acceleratia, prin tragere de el spre sofer se mareste turatia.
Zippy
si ambreiajul?
helldriver11
Asa cum e si in titlu, e ambreiaj hycomat. Placa de presiune e comandata de un cilindru hidraulic care, la randul sau, e comandat electric. Pe nuca schimbatotului de viteze e un contact, cand pui mana pe schimbator debreieaza, cand accelerezi, ambreiaza.
vlad_laguna
smechera rau mantocaria. fereasca dumnezeu sa aiba careva nevoie de masina asta. oricum, bafta la vanzare.
helldriver11
Multam frumos! Eu am fost super multumit de ea.
catageo
ciudata adaptare. am si eu o Dacia adaptata dar mult mai simplu. bafta la vanzare
helldriver11
Intr-adevar,e mai complexa decat cea de la Romhandicap. Insa comenzile sunt mult mai ergonomice si se elimina timpii morti proveniti din manevrarea ambreiajului prin parghie.
Multumesc de urari!
catageo
renault-ul este adaptat? as dori si eu cateva detalii daca se poate.
helldriver11
Da, si Renalut-ul este adaptat. Dupa cum observi in semnatura, e cu cutie automata, iar frana si acceleratia sunt puse pe o tija in partea dreapta. Pentru franre se apasa, iar acceleratia e tip-motocicleta.

5 Dec 2007, 20:54:
sofer1.gif
Motreanu Sorin
Masina asta ar fi minunata pentru o persoana cu dizablitati,incerca sa iei legatura cu cei care se ocupa cu asa ceva..stiu eu asociatii sau alte organizatii unde poti gasi mai usor un cumparator care chiar are nevoie de adaptarile ei.Sunt sigur ca sunt persoane care si-ar dori-o.Mai ales ca este dacia si nu trebuie sa umblii dupa piese ca in cazul altor maisni de varsta ei...
helldriver11
Multumesc de sfat! Eu insumi fac parte dintr-o astfel de organizatie, insa nu am gasit pe nimeni interesat!
M-am gandit ca poate e interesat si cineva valid, care stie sa aprecieze o masina ingrijita.
Daca vrei, da-mi, te rog adresele unor asociatii similare.
Multumesc!
helldriver11
post-336-1110552459.gif

26 Dec 2007, 18:31:
Am uitat sa precizez: masina are si comenzile normale, pedalele, deci poate fi folosita si de persoane valide.
helldriver11
!050 euro, usor negociabil...
mariusdanielchelariu
Domnule Helldriver,

Mi-a sarit astazi in ochi anuntul dvs.
Intrebarea mea este : se poate folosi masina de catre o pers paralizata de la brau in jos?
In sensul ca nu si mai simte picioarele ...!

Astept un raspuns de la dvs. pe PM, pentru ca este foarte posibil sa scap din ochi topicul ,si chiar tin mult la un raspuns din partea Dvs.
Am un unchi care este in situatia asta, si daca masina se potriveste , sunt sigur ca l-ar interesa.

Cu stima,
Daniel
helldriver11
Masina poate fi condusa atat de persoane cu invaliditati ale membrelor inferioare, care isi pot folosi numai mainile, cat si de persoane valide (are si pedalele clasice)
helldriver11
1000 euro,usor negociabil.
helldriver11
950 euro.
helldriver11
900 euro
helldriver11
sofer1.gif

28 Feb 2008, 21:27:
Va mai pun o poza luata dintr-un unghi mai bun
helldriver11
Sarbatori fericite tuturor!
helldriver11
800 euro.
helldriver11
ar fi pacat sa intre la programul Rabla
helldriver11
Valabil la 700 euro.
helldriver11
up!
helldriver11
up!
helldriver11
up!
helldriver11
up!
helldriver11
up!
helldriver11
sus!
helldriver11
sus!
helldriver11
up
helldriver11
Vandut. Se poate inchide.Multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.