Vind bare transversale de acoperis, originale Renault de Clio II cu suport pt ski-uri.

Au fost cumparate din Germania acum mai multi ani, sunt speciale pentru Clio2. Prinderea de masina se face foarte usor, pozitiile pe care pun prinderile sunt evidentiate prin niste marcaje in tabla masinii (niste umflaturi in rama usii vizibile cind se deschide usa). prinderea se face cu o cheie speciala in forma de imbus dar cu doar 5 fetze. Chiar daca cineva reuseste sa desfaca acele suruburi, barele nu pot fi scoase decit cu usile deschise.
Se pot prinde pe orice Clio2 (cu hatchback, Symbol) chiar daca nu au clapete pe acoperis.

Pe suportul de ski-uri intra pina la 5 perechi (talpa in talpa) si ambele parti se incuie. Eu personal am lasat ski-uri incuiate si peste zi si peste noapte pe masina si nu mi le-a furat nimeni.

Barele si suportul de ski-uri sunt independente dar le vind impreuna la pretul de 300 RON.

Sunt in stare buna, cauciucurile perfecte, fierul un pic zgirat de la canturi smile.gif).
Le vind deoarece nu mai ma Clio, am Megane II si nu se mai potrivesc nici barele, iar ski-urile le bag inauntru acum.

mesaj pe mail la addict2toy@yahoo.com