Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] SuperNova Clima
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
tud.
An fabricatie 2001,la 60 000 km s-a schimbat tot la distributie,vara trecuta(anul trecut) s-a schimbat tot in cadrul articulatiilor fata,inclusiv planetare(am si facturi pentru a demonstra),de atunci s-au mai efectuat 9000 km.
Sambata asta schimb uleiul si toate filtrele deoarece de la ultima schimbare am mai facut 9000 km.
Unic proprietar.
Folia daca nu va place se poate da jos,cu toate ca am autorizatie pe geamurile laterale fata + spate + luneta la LLumar.
Are casetofonul ei original + 4 difuzoare,are huse de cand am luat masina(primul lucru care l-am facut a fost sa ii pun huse)asadar are scaunele ca noi.
Dezavantaje
Ii ploua in ea,nu m-am ocupat in a rezolva asta decat ca am stat sa scot toata mocheta care apropo este noua,de fiecare data cand ploua stergeam umezeala cu carpa.
Aripa fata e umpic infundata,semnalizatorul este spart putin sus(am in casa unul nou)
Usa spate stanga este foarte putin indoita.

Am uitat in a preciza ca urmeaza sa cumpar si 2 cauciucuri debica passio noi pentru a le inlocui pe cele de pe fata
mai am foarte multe piese in casa de la masina,inclusiv 2 planetare,una este buna,cealalta bate si multe alte piese de la ea

Tel 0727 355 685

L.E. La 72 000 km s-a schimbat si uleiul de la cutia de viteze.
Maine fac poza si la motor.
tud.
Cel care cumpara masina nu o sa mai bage un ban in ea inca 10 000 km cel putin.
Nu am reusit sa fac poze astazi la motor dar promit ca maine am sa ma ocup de treaba asta.Mai pun 3 poze mai vechi.

Edit: Itp valabil pana pe 08.05.2009
tud.
din pacate nu am apucat sa fac azi poze ca nu aveam baterie la aparat,maine cand se va schimba uleiul am sa fac poze
Edit. Masina a venit echipata din fabrica cu alarma si cu senzori de miscare pe stalpii din fata.Am 2 chei la masina.
Inca ceva ce am uitat a specifica : de-a lungul timpului incuietoarea de la portbagaj s-a stricat si am fost nevoit sa o schimb,astfel s-a mai adaugat inca o cheie in plus la masina.
In masina a fumat doar tata la inceput,dupa aceea am tinut sa nu se mai fumeze,eu fiind nefumator.
Bordul nu este deloc crapat(chiar arata foarte foarte bine) si de altfel nici un plastic din masina nu este crapat.
tud.
UP,am revenit si cu pozele promise
tud.
up
cmandrei
ReDeschis la cerere.
tud.
In prezent masina a facut 100 mii km
Ultima revizie facuta la 99 mii km(ulei+filtru ulei+filtru benzina)
La pretul de 2000 euro nediscutabil mai adaug si urmatoarele piese:
-Pompa apa + curea distributie + rola intinzatoare + filtru benzina,toate noi
-Planetare stanga + dreapta folosite(dreapta nu bate deloc,stanga bate doar in curbe)
-fuzete + discuri frana+rulmenti+etrieri,folosite
-2 cauciucuri aproape noi
-un motoras pas cu pas bun
-2 capete de bara si 1 pivot,toate bune
-1 set placute frana noi
-1 l antigel+1 l apa distilata
-1 set de 2 becuri h4 noi
-1 grila fata vopsita alb noua
-1 bara spate vopsita alb nesparta
si cred ca mai sunt si alte maruntisuri de care nu imi aduc aminte momentan.
Masina + piese - 2000 euro nediscutabil
Masina fara piese - 2000 euro usor discutabil
telefonul meu este 0727 355 685
tud.
am uitat sa precizez ca s-au reparat micile probleme cu tablaria si itp-ul il fac eu zilele astea
bara fata+bara spate +aripi revopsite pe casco + parbriz schimbat tot pe casco
Ov
cum sta cu rugina in zonele "clasice" ?
tud.
are putina rugina de la oale...dar dat fiind faptul ca nu am mai avut mocheta si am sters mereu condensul format eu zic ca e in stare super ok cu rugina...ma rog ..masina trebuie vazuta ca sa iti poti forma o parere..
vyalli
QUOTE(tud. @ 21 Nov 2007, 18:44)

.......

Folia daca nu va place se poate da jos,cu toate ca am autorizatie pe geamurile laterale fata + spate + luneta la LLumar.

......


*



Salut. Am si eu o intrebare in legatura cu folia.Cat ai pe fata de e omologat ca si-a pus un tovaras pe fata(50% cica atat e max pe fata) si nici nu se cunoaste, parca ar fi geam normal dar na el are si pe fata folie(si pe spate(95%)) tot LLumar cu autorizatie .


Multumesc anticipat si considera un up

P.S. frumoasa masinuta dar mai curata putin motorul tongue.gif cu o carpa nu la spalatorie smile.gif
tud.
Transparenta omologata pe fata este de 27% daca nu ma insel,mi-e lene sa ma uit acum prin autorizatie.

Legat de masina... astazi am schimbat si bobina de inductie + fise pentru ca se sparsese cea veche.
tud.
itp facut astazi 08.05.2009 si valabil 2 ani
tud.
acum 3 saptamani s-a facut si o revizie la instalatia de A/C
tud.
up,2000 euro si nu mai scade
sergiu-iulian
salut!jantele nu le vinzi separat?am o supernova si eu si miar trebui jante de aliaj.jantele mele + diferenta pt jantele tale?ce zici?
tud.
da,dami un mesaj privat cu o oferta
tud.
o poza cat de cat mai noua
sergiu-iulian
schimb cu un logan de 1,6l nu vrei?
tud.
nu vreau schimburi

20 Jul 2009, 21:17:
pretul scade la 1900 euro
tud.
ultimul pret de vanzare 1800 euro
tud.
up
madalin18
1200 euro?
tud.
poti sa iti iei bicicleta cu 1200,se poate inchide,multumesc pt gazduire
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.