Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia Solenza 2005
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
free_fiber
Vand autoturism Dacia Solenza

Info Autoturism:
- nivel de echipare Confort;
- motorizare: 1.4 MPI;
- an de fabricatie: Ianuarie 2005;
- kilometrii efectuati: 30 000;
- carte service valabila (toate reviziile facute in service autorizat);
- culoare Albastru Azur (metalizata);

Dotari de serie:
- Norma de poluare Euro3;
- Servodirectie;
- Airbag Sofer;
- Inchidere Centralizata cu telecomanda pe cheie;

Imbunatatiri:
- Alarma;
- Chiptuning 82cai;
- Computer de Bord;
- Iluminarea albastra comenzilor de bord;
- Iluminarea habitaclului cu plafoniera temporizata bazata pe tehnologia LED;
- Iluminare torpedo;
- Incuiere automata a usilor si a portbagajului la peste 10km/h;
- Avertizare depasire viteza legala;
- Avertizare neutilizare centuri de siguranta;
- Deschidere electronica portbagaj;
- Iluminare portbagaj cu lampi bazate pe tehnologia LED;
- Stripping stalpi centrali;
- Izolare fonica si pregatire audio a usilor fata;
- Portbagaj mochetat;
- Oglinzi exterioare vopsire in culoarea caroseriei;

Diverse info:
- istoric amanuntit autoturism (interventii in garantie, alimentari combustibil, imbunatatiri);
- autoturismul nu a fost implicat in accidente rutiere;
- instalatie audio standard;
- in autoturism nu s-a fumat niciodata;


Pret: 5000E

Date de contact:
YM: neoset_room;
Vodafone: 0721 200 888;

Poze: http://www.solenzamea.xhost.ro
bogdy5
vad ca esti din buc eu sunt din pitesti sunt interesat dar am 5000 euro si daca iti dau atat pe ea apoi nu mai am bani sa o inscriu alea alea nu mai lasi nimic din pret?
free_fiber
Nu i-am pus geamuri electrice deoarece nu mi s-au parut prea importante (pentru mine).
Bogdy, mai multe detalii putem vorbi pe messenger.
iuly89ct
dupa cate vad eu ai schimbat tabloul cu instrumente de bord cu unul de logan.si arata 22 si ceva de mii de km.si tu zici ca ai 30k.de unde stie cumparatorul cat are cu adevarat.din cartea de service?presupun ca bordul de logan l'ai montat cu 0km inregistrati si tu aveai cati km cu vechiul bord?
free_fiber
Good point biggrin.gif
In primul rand, pozele de pe site sunt facute prin vara, de aceea bordul arata ~ 22000km atunci. Acum am fix 29439km (revizia de 30000 am facut-o vineri, 23.11.2007).

In al doilea rand: Am dat bordul de solenza jos cand avea 20986km (am notat in telefon); am pus bordul de logan cu 0km, am mers cu el 151km; intre timp am facut un generator de impulsuri pentru a derula bordul de logan la 20986+151km.
Am si poze care confirma acest lucru, am si un filmulet cu generatorul, iti pot arata generatorul, ti-l dau chiar bonus la masina smile.gif
Pozele puse aici sunt redimensionate intr-un program de editare. Daca vrei, iti trimit originalele pe messenger sa studiezi xiful (parca asa ii zice) fiecarei poze, sa vezi data, ora, etc.
In plus, cel caruia i-am vandut bordul de SLZ este membru daciaclub si il poti intreba cati km a avut bordul meu cand l-a cumparat.


Ca sa te convingi si mai bine, atasez istoricul alimentarilor cu carburant. Exista total pe fiecare an, aduni litrii si tragi concluzia cam cati km se pot face cu ei.
free_fiber
Up. 4900E smile.gif
JDL
ai vandut-o pana la urma? smile.gif
sau mai e valabila?
incidente rutiere are la activ? chiar si alea usoare zi-le te rog.
free_fiber
Inca n-am vandut-o.
Incidente:
1. I-am spart suportu de numar intr-o parcare in carligul de remorcare al unei masini.
2. 2 interventii pe casco datorita unor zgarieturi pe: capota, aripa stanga, spoiler fata,spate + parbriz ciobit schimbat tot pe casco. Pot dovedi totul cu poze.

Accept orice test. smile.gif (in orice service Dacia, bineinteles)
JDL
pret final?
free_fiber
pretul final... il stabilim cand ne vedem live, nu e mai corect asa? oricum, pretul e negociabil...
JDL
ba da, e foarte corect.
o sa ma gandesc sa vad cand imi pot face unpic de timp sa vad masina, si in acelasi timp sa vad o solutie rapida de a face rost de bani. smile.gif
free_fiber
Up. Pretul este discutabil.
free_fiber
Up 4800E Discutabil
free_fiber
up
free_fiber
Vanduta. Se poate sterge
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.