Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Leduri albe si albastre
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
mad toz
Albe - 3 leduri pe placuta - 5 RON placuta
Albastre - 2 leduri SMD pe placuta,au si un adeziv pe spate si se pot lipi - 3,5 RON placuta.

Placutele au rezistente pe ele si sunt facute pentru a se alimenta la 12 V.
Cine ia mai mult de 5 placute se fac reduceri.
dandutulescu
Le vreau eu pe cele 4 placute din poza a doua.Le poti trimite prin posta?Daca esti din Bucuresti poate ne intalnim vineri la intrunirea forumului.
mecanicul_martian
Am luat doua placute pentru plafoniere si sint extrem de multumit de rezultat.
Baiatul e serios. Recomand.
CriSTI68
Vineri daca este sa aterizez la intalnire la carol vreau si eu 4 bucati asa ca sa vii si tu tongue.gif
mad toz
Up.
Leduri albastre nu mai am deocamdata.





PS : Scuze pentru cei care am zis ca vin la intalnire,am fost nevoit sa plec vineri din bucuresti.Cand mai fac rost de leduri albastre ma recompensez rolleyes.gif
sonykel
daca iau 10placute cu alb cat ma costa? trimiti si in constanta astept un raspuns in PM...
mad toz
Up

Sonykel ti-am dat PM
StefanT
Baiat serios, ledurile-s super, deci recomand biggrin.gif
danzice
salut! vreau si eu 6 placute cu leduri albe, le trimiti in BZ vorbim la tel. 0722597460
Alexu7
eu am vb pe PM cu ti e astept sa ma anunti cand ai ce vreau ! blush.gif
danzice
da-mi un beep sau mesaj cu nr. tau si te sun eu, pe mess nu prea stau
alinushy
mai ai leduri albastre?
mad toz
Deocamdata nu mai am.Am albe.

UP
sonykel
sal mad_toz da corect au fost 15 cu ocazia asta am ars si siguranta la UCH de pe logan =)) , le-am facut proba legandule pe toate pe becul de la plafoniera=))
daca stati pe ganduri sa luati sa nu luati nu mai stati pe ganduri super pret super calitate si super livrare , omu a fost foarte serios au ajuns rapid si ambalate corespunzator
alinushy
astept un pm cand mai aduci, thnks
knife
ma bag si eu la leduri albastre..pm cand mai aduci ..thx!
Alexu7
mad.gif
albastre nu se aude nimic? inca.....?
mai primesti cva luna asta sau ramane pentru la anu? blush.gif
mad toz
Cand fac rost de albastre anunt.Deocamdata nu am decat albe.
Christu
Vreau si eu chiar si albe.
Pot sa imi pun la plafoniera?

Merci,
Cristi
mad toz
Christu ai PM
ipiq
Nu am inteles nimik... deci unde pot sa m-i le pun? cum?
StefanT
Poti sa ti le pui si in borcanul cu antigel daca tragi fire. Sau la plafoniere... Oriunde.
ipiq
In vasul de antigel poate incap, ca la plafoniere nu cred...
StefanT
Faci pariu? wink.gif
mad toz
Deci placuta alba are cam 5 cm lungime si vreo 1,5 latime.In cazul in care ai plafoniera mai mica decat cea de la berlina nu intra,desi nu cred ca ai plafoniera mai mica decat la berlina.
StefanT
Sper sa nu gresesc postand aici.

ON TOPIC: mad toz ai idee cat consuma ledurile? Alea albe. Merci
danzice
baieti, luati cu incredere tipul e serios le-am si primit acasa
mad toz
Ms stefan pentru poze ,se vede frumos la plafoniere,imi pun si eu ca le am pe cele originale radmasa.gif

Ma bucur ca toata lumea e multumita blush.gif


on topic : Consumul este destul de mic.Eu alimintez la 4 V si 350 mA 6 placute,deci o placuta mananca cam 60 de mA la 4 V.Becul ala de plafoniera are 5 W,deci consuma cam 450 mA.
Deci vreo 7 placute consuma cat un bec de plafoniera tongue.gif .Astea sunt calcule rotunjite.
Christu
Montat si eu la plafoniere si in porbagaj!

Super multumit, super baiat! smile.gif

Keep it going, Gabi!
gagalin
mad toz , te rog cand faci rost de leduri albastre da si mie un pm ca sa ne intalnim , as vrea si eu 6 sau 8 placute
di3g0
am si eu nevoie...te rog...PM daca mai ai...si sa ma hotarasc cate iau
sonykel
oricum cu consumu nu ma contrazic eu am facut o mare prostie am legat toate cele 15module la plafoniera de proba blush.gif si ce sa intamplat s-au ars sigurantele de la UCH =)) dar oricum lumineaza super misto dar nu am avut timp sa ma apuc de montat eu vreau sa-mi bag unu si in scrumiera smile.gif)
gabyneagu
Salut
Sunt interesat si eu de 2 placute cu led-uri albe si cind mai primesti albastre,la fel tot vreo 2 bucati.Cum poti fi contactat,un nr de telefon ?
Multumesc
cmandrei
Pentru symbol, pentru beculetul din portbagaj ... ai sa se potriveasca ? smile.gif Mersi,
Christu
Nu o sa se potriveasca niciodata, trebuie sa il faci tu sa se potriveasca.
Eu spre exemplu m-am folosit de gaura placutei + gaura din plafoniera si le-am prins intr-un surub si piulita.
Poti face la fel si in porbagaj, eu am montat si la Logan si la Megane.
cmandrei
Multumesc de raspuns sad.gif
StefanT
E foarte simplu, andrei. Poti chiar cu un holsurub mai gros, sau daca si asa ti se pare complicat, exista acele pistoale cu lipici cald (sau cum se numesc), care aplica si se intareste rapid.
mad toz
Pot fii contactat la id-ul de mess lords_gabriel,sau la nr de tel : 0720259101.
MUltumesc pentru explicatii.Deci o placuta are 5 cm lungine si vreo 1,5 latime,are si o gaura in care se poate pune un holsurub.Se pot lipi cu silicon,sau benzi dubluadezive.Se pot pune in multe feluri,fiecare cum vrea.

Cei care si-au pus v-au confirmat.
CriSTI68
verde nu ai sau nu poti face rost ?? ca am vorbit cu astia care vor sa le fac treburile alea
mad toz
Pana dupa sarbatori nu mai fac rost de nimic,mai am decat albe pentru cine doreste.
Dupa sarbatori se poate sa aduc mai multe culori.
XMihai
poti sa aduci si alte culori? rosu de exemplu?


LE: ok, asteptam dupa sarbatori wink.gif
mad toz
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.