Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ohaba77
Am o Dacia papuc 1600 cmc injectie, productie 2002 si am "umblat" la reglajul culbutorilor, iar rezultatul e mers neregulat la relanti. Nu mai retin valorile de reglaj. Sunt ca cele pe carburator? As vrea valorile din vreo carte sau manual sau ceva...
As dori ajutor urgent ca ma dispera!!! sad.gif
Va rog!!!
Multumiri!!!
C a t a l i n
Ultima coloană...
vecinuu
Stie cineva de ce dacia pe injectie merge galopat? Am schimbat corp clapeta, sonda temperatura, motoras pas cu pas, corpul fiind nou, tot mers galopat avea. Am umblat la unu din ele la potentiometru acela, am reusit sa-l fac sa mearga rotund dar asta am observat scazand turatia din el, deci nu e de acolo deoarece, atunci cand o tin putin din ambreiaj, scazand turatia la 650 de la 800, merge rotund, practic defectul nu e de acolo facand si cu corpul nou la fel. Bujii noi bosch wr8bc+, am probat cu alta bobina, culbutorii i-am reglat 0.15 0.20. Am scos mufa la sonda lambda si n-am vazut nicio schimbare in mersul motorului, intre timp am schimbat si pompa de benzina, la fel si calculatorul. Aceeasi chestie. Ce ar putea fi?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.