Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] tablou bord dacie
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
sorin1983
stare buna! vitezometru schimbat(9000km), ceas benzina schimbat, ceas apa schimbat!
pret discutabil!
90 lei
sorin1983
80 lei!
[attachmentid=1627420385]
sorin1983
70 lei
FLP
dai vitezometrul separat?
sorin1983
ceasurile au fost probate... reostatul pentru iluminare nu functioneaza dar se poate lega pe direct iluminarea smile.gif
pret final 50 lei
@FLP prefer sa le dau cu totul ! la 50 lei eu zic ca merita.
sorin1983
50 lei smile.gif se adauga si un turometru scos dintr-un bord... 15 lei smile.gif
FLP
ti-am trimis PM, dar nu ai raspuns, s-a dat ?
sorin1983
pm de la tine am primit doar pe 1 decembrie... nu s-au dat! pretul e neschimbat!50 lei sau 60 lei si cu turometrul de schimb!
CriSTI68
daca mai le ai intacte le cumpar eu
sorin1983
adriano sunt intacte smile.gif)) reostatul nu merge! in rest au fost verificate si functioneaza tot!
JDL
eu vreau doar un nenorocit de turometru smile.gif help
CriSTI68
am cam spart bugetul daca este le poti vinde lui JDL ca ma tot intreba pe mess icon_mrgreen.gif
FLP
Tot interesat sunt, ai iarasi PM, da si tu PM cu un numar de telefon.

JDL. Eu nu am nevoie decat de kilometraj. Punem bani si impartim ceasurile daca te intereseaza ....

Inca ceva ... se pare ca ceasul de kilometraj e de la masinile cu injectie.. daciile mai noi .. nu e decalibrat nu .. adica masina mea e din 98 .. banuiesc ca se potriveste
JDL
Ok. facem jumate jumate nu e nici o problema, detaliile astea le discutam imediat cum mi se raspunde si mie la o intrebare... smile.gif

am dacia injectie fab 2004, optional mi se putea pune turometru, deci circuitul este tras, asa concluzionez eu, in final am nevoie de un turometru care sa aibe mufa sa se conecteze in acel circuit (bord)... so... astea care sunt aici de vanzare, modelul asta sunt? sau modelul ala cu taiatul firelor si inaditul la bobina? smile.gif

sper ca ati inteles cat de cat intrebarea mea smile.gif

PS: turometru sa fie model nou, cu limba portocalie, din plastic.
sorin1983
turometrele pe care le am sunt model vechi... deci nu au limba de plastic.
ar trebui sa se potriveasca daca ceasurile tale au cablajul pe ele din fabrica... daca si ala a fost scos atunci ramane sa schimbi ori ceasurile cu totul ori fire trase separat.
ceasurile care le am au fost probate... cine le vrea vine si le vede daca ii convine bine daca nu nu!
alinushy
nu cred ca se potriveste turometrul (ceasurile sunt TAKOSAN si turometrul ElectroPrecizia) smile.gif
neajiji
Salut pe mine ma intereseaza mufele! Da-mi pm daca dai mufele separat!
sorin1983
nu am mufele smile.gif
sorin1983
50 lei ceasurile + turometrul de schimb!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.