Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Auto
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
SPORTivu
Salutare tuturor,

M-am hotarat sa mai cumpar inca o masina. Poate sa fie Dacia, Fiat, Renault (sau orice altceva ar face obiectul unui proiect interesant de restaurat/pus la punct) In concluzie: orice oferta este binevenita, singura conditie este sa nu aiba probleme cu actele...atat

Buget: 2000-2500 ron.

Astept ofertele voastre din ce aveti...sau ce masini cunoasteti.




0720389750, catalin@altfelnet.ro
Motreanu Sorin
Un Moskvitch 1500 ar fi bun?
Stiu in Timisoara un moskwich 1500 impecabil,din 75 cred.Este foarte bine intretinut si pastrat cu toate elementele originale.Omul oferea si multe piese de schimb.Din ultima oferta,cand am vrut eu sa-l iau cerea 700 de euro.
Tablaria este impecaila,mult mai groasa decat pe dacie,motorul original de 1500 benzina,silentios,cu cilindrii inclinati (foarte "ordonat" aranjat in capota) are si un set-motor de rezerva,cauciucuri noi.
Daca te intereseaza incerc sa-ti fac rost de nr. de telefon daca nu a dat masina intre timp.Eu nu am luat-o ca atrage prea mult atentia prin forma,fiind si foarte rar intalnite.

Tipul acesta arata cam asa:
http://www.home.no/migregisteret/Bilder/Mosk2140_350.jpg (frontal)
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...1500_(back).jpg (spatele)
SPORTivu
Multumesc pentru intentia buna, daca am sa pot vreodata am sa returnez. Problema este ca are bunica-miu asa ceva la Pitesti in garaj....si toata vara ma dau cu el!
bogdanu_mec
sal am o dacia 1310 TLX din 1988 daca te intereseaza mai vorbim
SPORTivu
Am uitat sa precizez: Dacia numai 1100, 1300 ori sport. Sorry, amice!
deconectat
Stiu eu pe cineva cu o lada 1500 in stare foarte buna care se gandea sa o dea. Daca te intereseaza, il intreb pe om.
SPORTivu
ei DA! asa mai discutam blush.gif Imi place Lada 1500 foarte mult...am si motor de 2000 DOHC de pus pe ea (de pe un ritmo 125TC) wub.gif

Totusi astept oferte in continuare din Bucuresti si maxim 200 de km raza imprejurimi smile.gif
ilciov
Am o dacie 1300 din 1982, motorul este bun, tabla necesita reparatii , de altfel ar trebui si vopsita.NU are ITP, in rest actele sunt in regula.Masina esta a lui tata, care nu a mai folosita de ceva timp.
Costi
SPORTivu
o poza , doua ii posibil? 1300 `82 e dacia 1300 cu elemente de 1310 nu? 4 faruri masca plata?
vali vtk
stiu in Braila un Ford Taunus 17M daca e ma pot interesa, masina pare destul de ok ,este modelul din poze.
[attachmentid=1627420043][attachmentid=1627420044]
SPORTivu
Multumesc, dar nu este cazul: mult prea departe. (daca mai este si fara itp, sau de reconditionat e balamuc sa-l aduc la Bucuresti)
marianno88
wacko.gif
SPORTivu
Daca ma duci la cele doua dacii 1100 (visinie, respectiv verde) dau cu cinstea grav biggrin.gif Observ ca amandoua-s inainte de 70 fabricate, 68 sau 69 sunt...

di3g0
SPORTivu iti recomad si eu o dacia 1100, e masina unui prieten..o are undeva la curte, zona: cartier berceni...e verde...daca te intereseaza vorbim...
marianno88
Sportivu..te duc tongue.gif Deci la masinile astea nu le trebuie decat lipite anunturi in geam de 2-3 ori "Sunt interesat de aceasta masina...ofer pret bun" ca proprietarii nu le mai folosesc...Daca vrei fac asta pentru tine...cel putin incerc smile.gif Masinile toate sunt in Tineretului
Motreanu Sorin
To marianno88.
Apare intr-una din poze o dacia 1300 cu numarul B 14 TRY (albastru inchis).
Am "incremenit" cand am vazut-o pentru asa ceva caut si eu.Am avut asa ceva,o dacie identica si mi-as dori enorm sa gasesc una la fel..mi-a ramas la suflet!si vorbele sunt putine pt a spune cat am fost de atasat de ea.
Daca cumva este de vanzare si va puteti interesa de ea va rog mult de tot sa ma contactati cat mai repede cu putinta.
M-am atasat foarte mult de masina pe care o aveam in trecut si cand am vazut poza..... sad.gif(.
Pacat ca este din Bucuresti dar raman interesat si daca Doamne ajuta masina e ok si se poate cumva vinde mi-ar fi tare draga wink.gif prprietarul ar putea fi fericit ca ajunge pe maini bune.
I LOVE IT
Imi cer scuze pentru pentru offtopic dar pur si simplu m-am indragostit de dacia din poza.Sper intr-un raspuns favorabil ca o astept de prea mult.
SPORTivu
Te rog mult, pentru daciile 1100! Iti raman dator! Cel putin aia verde dupa o reconditionare ca la carte...ar arata extraordinar, pentru ca are linie si e completa din cate vad eu.
borkanel
QUOTE
Stiu eu pe cineva cu o lada 1500 in stare foarte buna care se gandea sa o dea. Daca te intereseaza, il intreb pe om.


deconectat, este vopseaua originala ?
marianno88
Motreanu Sorin...o sa trec azi pe acolo sa vad daca mai e...si daca mai e sa-mi dai numarul tau de tel pe PM
SPORTivu
Lada 1500, Dacia 1100, 1300, sport, skoda S100 originala, 1000Mb, bmw E21 (orice stare numai actele sa fie ok), opel manta, rekord, etc etc etc etc

Astept orice propunere/idee.
al11na
am o dacia sport din 1992 daca te interesa suna-ma la 0724489827
marianno88
Va dezamagesc spunandu-va ca Dacia albastra "B 14 TRY" s-a vandut sad.gif Imi pare rau
SPORTivu
Cu daciile 1100 ce se mai aude?
xaser
QUOTE(SPORTivu @ 25 Nov 2007, 09:39)
Lada 1500, Dacia 1100, 1300, sport,  skoda S100 originala, 1000Mb, bmw E21 (orice stare numai actele sa fie ok), opel manta, rekord,  etc etc etc etc

Astept orice propunere/idee.
*



O skoda 100S din '72 are bunica-miu prin curte (Alexandria,TR). Tabla necesita reparatii. Din cate stiu, are si niste piese de rezerva (set motor parca). Masina nu a mai fost utilizata de vreo 10 ani, are numere vechi,nu are ITP, asigurare...etc.In proportie de 95% este masina originala.
b06fcn
Vezi ca este o Dacia 1100 visinie de vanzare, cu hartia in geam, langa blocurile noi de pe Natunile Unite, chiar in dreptul bisericutei (Pod Opereta)....Arata destul de bine si completa, plus ca are numere noi, desi este cam prafuita, deci probleme cu actele nu cred ca sunt...
N30
salut.
vezi ca ti-am dat un pm cu detalii despre o dacie 1100.
bafta
fiderzen

dacia 1310 sport din 87, motor si cutie sigilate
mariusdanielchelariu
dacia 1300, 1982, piesa de colectie, merita vazuta, e pusa aici la bursa daca te uiti bine, e a userului K-tlin, care e pasionat, as lua-o eu, dar eu caut Break / Papuc.

Contact :
catalin - 0724 004 067

Numa de bine !


Cu stima,
D.
SPORTivu
Se modifica datele problemei:

Caut dacie, 1100 sau 13XX, pana in 1500 ron, conditia este sa aiba tabla buna pe ea, in rest mecanica poate sa fie varza.

Asteapta ceva la mine-n balcon sa fie pus pe o asemenea dacie tongue.gif

Astept ofertele voastre wink.gif
SPORTivu
Mariano88, te rog tata cu daciile alea 1100...is DISPERAT! DAU CU CINSTEA! PAROL!
SPORTivu
Up!
marianno88
Imi cer mi de scuze am fost foarte ocupat sad.gif daca va ajuta cu ceva dacia aia 1100 e in Tineretului unde e blocul Loto pe bulevardul sincai e o stradutza chiar vis-a-vis de blocul loto
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.