Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema break `95
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bogdangl
Sal.sunt nou pe aici, si am si eu o problema cu masina, e un break din 95. de ieri a inceput sa mearga in suturi cand accelerez, dar la relanti sta bine, are relantiul stabil, problema a inceput dupa ce ``un mecanic`` mi-a strans chiulasa si mi-a reglat jocul la culbutori si a schimbat uleiul, pt ca eram in perioada de rodaj, si facusem cei 500km.Eu totusi cred ca e din aprindere, de prin delcou, ca la carburator am umblat acum vreo luna,schimbat toate jigloarele, lam curatat in decarbusol.Mentionez ca am mai schimbat platina, bujiile, fisele, sunt noi, au aprox o luna, le-am schimbat cand am curatat si carbu`.Daca ma poate ajuta si pe mine cineva, ca nu stiu ce sa mai fac, mi-a mancat zilele masina asta.Va multumesc anticipat.
djasu82
Curata jiglerul de amestec e cel orizontal. Si daca tot la fel se prezinta ori ai nivelul mic in carburator ,se regleaza usor .user posted image
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.