Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: preturile de la bursa Non-Auto
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
DomnulK
salut, nu stiu daca ati observat, dar preturile pe bursa non auto sunt de cele mai multe ori exagerat de mari.
cred ca ar fi necesara o reglementare in acest sens. de exemplu: un produs nou, sigilat, la care nu se emite factura , pretul ar trebui din start sa fie cu cel putin 19% mai mic decat cel de pe piata.
poate si eu am mai pus in vanzare obiecte cu pret destul de mare, dar cand mi s-a atras atentia am rectificat pretul.
un exemplu ar fi nokia 6300 care pe forum respectivul il vinde cu vreo 600 lei, cand pe majoritatea site-urilor de profil el este maxim 500 lei.
ramm
Prost nu e cine cere, ci ala care da...
IRONICK
Pai atunci toti cei care isi vand solenzele cum se numesc ?
DomnulK
era vorba de bursa NON AUTO.
dar sunt useri care desi li se spune in pm-uri ca au un pret exagerat nu fac nimic in acest sens.
un exemplu este userul care vinde mio un c220, la vederea pretului cerut nu m-am putut abtine si i-am scris direct in topic.
DragosP
Domnul meu, dacă nu știți, poate aflați acum că prețul corect al unui produs este atunci când cererea se întâlnește cu oferta.
Adică, așa cum a spus un coforumist: prost e ăla care dă, nu ăla care cere.
Dacă e să vorbim despre reclamă mincinoasă, falsuri, făcături, atunci da: te așteptăm cu interes cu propuneri și "Report"-uri.
Lostboy
deci cu bursa auto nu ai nimic, nu?!?!? biggrin.gif tongue.gif
argon
kandrei nu te obliga nimeni sa cumperi nimic.
daca chiar te intereseaza produsul posteaza ceva de genul ofer x ron, si gata. Daca doar o sa comentezi ca e mare pretul, cel mai probabil o sa iei warn.
DomnulK
bine, merci de sfat. ce o sa am de comentat o sa comentez pe pm-uri.
cmandrei
Nu e nimeni prost !!! asta 1 ... si 2 nu i se poate impune unui utilizator un pret anume ... fiecare e liber si are dreptul sa ceara pe obiectul/produsul/serviciul pe care il ofera cat cred.
l@u
Corect !
bashtalu
nu suntem in economie de piata? adica piata reglementeaza pretul, cum se spunea si mai sus, cererea si oferta.

spor la treaba!
DomnulK
mie preturile la telefoane mi se par de cele mai multe ori exagerate. si aici ma refer in spacial la telefoanele sh.
eu unul de exemplu, inainte sa pun un telefon la vanzare, imi fac intai o ideea despre pretul la care se da. fac o medie si afisez un pret, care e mai mult sau mai putin negociabil.
oricum, parerea mea ramane aceeasi. preturile sunt de cele mai multe ori exagerate.
AR-18-MOS
Atat timp cat e marfa mea pot sa cer cat vreau pe ea, nimeni nu te obliga sa imi platesti atat. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.