Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sta bine la relanti dar in sarcina merge de parca s
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Sorin_18
salut am si eu o problema cu dacia mea deci....imi mkerge aproape perfect la relant dar in sarcina merge de parca se rupe mentionez ca i-am curatat carburatorul i-am pus buji si fise noi mi-a mers bine un timp da acum nu stiu c sa ii fac ajutati-ma k ii dau foc.....apropo ieri mi-a facut la fel dar dupa 2 km si-a revenit mergea perfect
Merced
Cand e motorul cald face asa?
Sorin_18
da tot asa face si cu motorul cald
Merced
Daca zici ca pe partea de aprindere ai totul nou si bine reglat verifica si tu alimentarea.
Sorin_18
Revin cu noi informatii acum am iesit sa ii mai dau o cheie poate na sia revenit. tot la fel i-am am dat 2 ture mergea d parca dedea sa imi cada motorul am mai dat o tura mergea de parca era noua.......ciudat nu stiu c sa ii mai fac yo ma gandeam sa nu cumva sa am gunoaie in rezervor sau sa nu fie de vina bobina de inductie
Merced
Doua ture de ce? Fii si tu mai explicit... mellow.gif
diaconuliviu
Inchidem ca sa nu stergem. IRC in nestire.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.