Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dezaburire luneta
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
camachicho
am constatat ca unul din cei 2 contactori ce se conecteaza la luneta s-a desprins de aceasta. un sfat cum se poate re-atasa (se poate lipi cu letconul? sau se sparge geamul?)
Multam anticipat.
RIon
cauta ceva mai mult pe forum, s-a ,,para" discutat:)
camachicho
si basca ca am o "linie" care nu dezabureste. poate fii refacuta?
Ov
QUOTE
cauta ceva mai mult pe forum, s-a ,,para" discutat:)


repet si eu pt problema cu linia


hai sa te ajut ca vad ca esti incepator:

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...58&hl=sticlutza
adister
Iarna trecuta am avut si eu un contactor rupt la dezaburirea de la luneta si l-am reparat la Ager Service. M-am dus la ei intr-o sambata dimineata si intr-o jumatate de ora era totul gata.
Tot la ei se pot repara si "liniile" care nu dezaburesc.
camachicho
QUOTE(mem @ 16 Nov 2004, 12:00)
Iarna trecuta am avut si eu un contactor rupt la dezaburirea de la luneta si l-am reparat la Ager Service. M-am dus la ei intr-o sambata dimineata si intr-o jumatate de ora era totul gata.
Tot la ei se pot repara si "liniile" care nu dezaburesc.
*



multam fain inca o data pt info rapide
camouflage
o rezolvare artizanala: se ia o lamela de cupru (contactele releelor electromagnetice "ofera" asa ceva) si se introduce sub cheder; cealalalt capat va crea presiune pe contactul dezlipit (daca este necesar poate fi indoit incat sa se obtina o apasare cat mai buna). nu am incercat metoda, dar cred ca ar putea functiona.
Devils
functioneaza ... functioneaza biggrin.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.