Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema faruri!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ANTIdacie
Buna seara!Am schimbat farurile in seara asta dar am vazut dupa ce le-am montata ca am o problema!Cand aprind faza scurta se aprind farurile din exterior dar in momentul cand aprind faza lunga se aprind si cele din mijloc dar se stinge cel din dreapta de faza scurta!
Ce as putea sa verific sau de la ce sa fie?
Se produce cumva un scurt?
SSilent
am avut exact aceeasi problema, du-te la farul care nu se aprinde pe faza lunga si vezi ca acolo ai 3 papuci, am pus o poza, inverseazai paia 2
ANTIdacie
Multumesc!O sa ma duc sa fac aceasta operatie!

3 Dec 2007, 07:52:
Una din sigurante nu statea bine pe locas!Asta era problema!
neajiji
Chiar sunt interesat de treaba asta, nici mie nu-mi mege cand ii dau faza lunga mi se stinge faza scurta pe dreapta. Am schimbat blocul de lumini (am dat 80 ron degeaba) si verificat si sigurantele. Deci care siguranta era la tine slabita? ca poate o fi si la mine aceeasi.
DaCosta
Tot legat de faruri dacie, ca sa nu deschid un topic nou: ma ia careva la suturi la modul serios daca pe baba din semnatura, din motive de rugina, montez alta natie de faruri (inclusiv cu suportii aferenti) - gen ochelari sau orice alta minune? Ma refer dpdv legal, in caz ca stie cineva. Eventual si o sugestie referitor la ce modele s-ar potrivi, ori e mai bine sa caut tot acelasi model?
SSilent
la mine nu erau papucii pusi cum trebe, adica daca stresam putin sigurantele se aprindeau toate dar se stingea martorul de faza lunga, am inversat papucii si se aprind toate +martorii
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.