Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: etriere
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dobre
salut, acesta este primul meu post, detin o berlina din '90 si am o intrebare:se mai pot rectifica cumva etrierele de fata dupa ce s-au rupt aerisitoarele?nu de alta, dar in 4 ani este a doua pereche de etriere pe care o shimb din cauza aerisitoarelor rupte...
C a t a l i n
Citešte aici: http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...&hl=aerisitoare
dobre
multam'
v_razvan_c
Am si eu o intrebare... Am schimbat garniturile de la etriere si vreau sa stiu ce inseamna un etrier bun. Unul din cilindrii l-am bagat cu mana, iar celalalt cu greu... cu ciocanul. Deci, care din ei este bun? smile.gif
argon
Trebuie sa intre greu, si de vina iti este garnitura de la cel ce a intrat usor, pune alta. Ia cele in punga cu eticheta verde.
cosminus
Trebuie sa intre greu, dar sa ai grija sa nu il bagi strimb. Ungi inainte pistonul. Faci o presa dintr-o placuta veche. O gauresti si dai filet ca sa poti sa pui un surub de 12.
v_razvan_c
Exact asa am facut cu presa, nu a mers... De bagat, l-am bagat drept. Eticheta este rosie radmasa.gif asta sa fie explicatia. Merci mult!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.