Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum isi trateaza Dacia clientii
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
router

Stimati colegi de forum as vrea sa va impartasesc din patania mea cu Loganul care mereu se strica.Acum masina are 9 luni si 8500km.

Cand aveam 2000 de km observ ca scaunul soferului are un balans foarte ciudat, cand puneam frana ma duceam cu sezutul si spatarul in fata.

A doua zi ma duc la service sa vad care e cauza si observ impreuna cu inginerul de acolo ca unul din cele 4 suruburi care tineau sina prinsa de podea era desfacut destul de mult si permitea acel joc.

Culmea este ca atunci cand au strans surubul au mai gasit inca unul sub scaun radmasa.gif probabil l-au lasat de rezerva radmasa.gif cand au facut masina.

O vreme totul a fost foarte frumos si acum doua zile observ ca jocul a revenit, nu chiar asa de pregnant dar exista, si sigur acel jos a aparut din cauza ca am mers acele doua zile si scaunul a fost fortat (la interventia de la 2000 de km) .Mentionez ca am verificat toate suruburile sinei si sunt stranse bine

Azi dau telefon la un service Dacia sa vad cum pot sa-mi fac programare sa repare scaunul si ce mi se spune:

Pentru a schimba sistemul scaunului trebuie sa faceti 3 vizite in service.

1. Prima vizita faceti la noi o constatare dupa care se trimite un dosar de dauna la uzina de la Pitesti.

2. Daca dosarul este acceptat vine un inginer de la uzina sa vada ca intradevar scaunul e stricat si sa-si dea si el acceptul sa se inlocuiasca scaunul sau sistemul.

3. A treia vizita o fac pentru inlocuirea efectiva a scaunului sau a armaturilor sau ce o fi stricat.


E INCERDIBIL CE SE INTAMPLA-3 VIZITE SA MI SE REPARE UN SCAUN STRICAT

RUSINE DACIA PITESTI
danutzu_nid
ca la noi ...romania si tragi apa
Kojak
@router:
...parca zisesi c-o vinzi? cool.gif
...eu unul m-am hotarat, o sa incerc un buy-back, sa vad cat imi ofera pe ea, nu inainte de a 6-a (e ca un serial bun radmasa.gif ) interventie in zona distributiei icon_mrgreen.gif
oleaca offtopic wink.gif : aveti idee, garantia extinsa e transferabila noului proprietar in cazul instrainarii masinii?
router
man ti-am zis ca o tin pentru alte persoane din familie, eu oricum am alta mult mai smechera

am mai observat ceva interesant legat de scaun: AM fost in showroom la un dealer Dacia si am observat ca scaunul simplu de ambiance are mult mai putin joc fata de scaunul de laureate cu reglaj pe inaltime si lombar (oricum si jocul scaunelor noi nu se compara cu ceea ce am eu, la mine e balansuar)

Asa ca acum as vrea sa caut un scaun de ambiance de la o masina dezmembrata si sa-l cumpar.

Stie careva cam cat costa si daca se potriveste ?
Kojak
...stai relaxa, ca se lasa si ala de ambiance in cateva luni, in mod sigur. biggrin.gif

...by the way, si al meu spatar are joc, insa de luni bune.
La cateva saptamani il mai ajustez din "rozeta". tongue.gif
D-FENS
QUOTE(Kojak @ 11 Dec 2007, 20:12)
)
...eu unul m-am hotarat, o sa incerc un buy-back, sa vad cat imi ofera pe ea,

Te sfatuiesc sa nu incerci daca vrei sa nu-ti strice aia ziua
router
KOJAK si eu te sfatuiesc sa-ti alegi alta marca
-nu e posibil sa ai 5 interventii la un motor de 1 an sicateva mii e km si sa curga ulei din el - e o chetie total anormala
-VINDE LOGANUL SI cumpara FOCUS(12800EURO DDP) SAU ASTRA(13000 EURO DDP)




Stie careva cam cat costa un scaun de ambiance de la o masina dezmembrata si sa-l cumpar?

si daca se potriveste PE LAURETATE?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.