Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: exagerare inutila la moderarea bursei
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
B30KDT
se pare ca ma lovesc iar de probleme la bursa si nu mi se pare normal ceea ce se intampla.
dupa ani si ani au acceptat sa dam up-uri la topicurile deschise la bursa,dar doar 1 up la 24 de h.
poate sunt eu mai prost sau nu inteleg corect insa pe toate forumurile unde activez este aceasta regula de bun simt,doar 1 up / zi ,ceea ce s-ar putea traduce si prin 1 up/24 de h ,insa nu si in cadrul forumului daciaclub,regula e regula ,doar 1 up la 24 de ore ,daca ai dat dupa 23 de h si 59 de min primesti warn,nici macar nu esti anuntat ,printr-un pm ceva,ba mai mult ti se ia si din reputatie ,oricum pe mine prea putin ma interesa acel lucru nici macar nu stiam cum sa vad cine mi-a dat reputatie si cine mi-a luat,aveam si eu acolo 2 liniute verzi, dar totusi nu vad ce legatura are una cu alta?acu datorita unor moderatori zelosi am -127 pct de reputatie si datorita actiunilor lor poate alti colegi de forum nu vor avea incredere in mine desi n-am dat nici o teapa pana acu,nu m-am certat cu nimeni,pur si simplu am dat 5 up-uri in zile diferite ,dar pana in 24 de h.

Probabil o sa zica careva ca nu intra in atributiile moderatorilor sa imi dea PM sa ma anunte ca am gresit cu ceva,insa se pare ca au timp sa imi ia din reputatie cu cate - 30 pct ,nu era mai simplu sa-mi dea un mesaj decat sa-mi ia de 5 ori din reputatie?intr-adevar am avut parte si de ghinion,am primit primul ban de 3 zile exact cand am plecat la munte si pana am reusit sa intru pe forum trecuse banu,chiar habar nu aveam ca luasem ban.

Inca ceva , ca sa vezi cata reputatie ai sau daca ai warn ,trebuie sa intri sa controlezi in "My controls" sau sa te uiti la mesajele postate de tine,ori eu unu nu recitesc ce am mai scris si nici nu intru sa vad daca am primit sau mi s-a luat reputatie sau daca am primit warn,ori un PM imediat iti sare in ochi cand intri pe forum si astfel nici moderatorii nu vor mai avea mult de lucru si nici membrii nu se vor mai simti vanati.
Pe nici un alt forum nu exista atata tensiune intre moderatori si membri

Vizitati forumul computergames care este de 10 ori mai mare decat daciaclub si este moderat doar de un singur om,da exact un singur om pe tot forumul,inclusiv bursa.acolo daca dai un up la ora 23 : 59 si apoi inca unu la 0 : 01 nu-i nici o problema ,up-urile au fost date in zile diferite,chiar daca dupa 2 minute,insa nu mai ai voie sa dai inca unu in ziua aia.

Aici ,pe daciaclub, de ce nu se poate modera cu aceeasi intelegere? chiar atat de greu e sa intelegi ca omu respectiv cand a dat up-ul dupa 22 de h ,chiar nu si-a dat seama ca se modereaza ca pe vremea reginului comunist?esti obligat sa dai up dupa fix 24 de h?

chiar atat de grav e ca am dat up-ul mai devreme de 24 de h?

astept si parerea colegilor si pe cea a moderatorilor,totusi mie mi se pare un stil rautacios de moderare.
acceptati si up-urile pana in 24 de h dar in zile diferite!
C a t a l i n
Nu.
cj98czh
Nu stiu ce tot faci atata tura-vura...in fiecare casa sunt reguli proprii ...iti convin bine, nu iti convin iarasi este bine....iti place pe alte forumuri stai acolo... astea sunt regulile si trebuie respectate... este un forum privat si nu te baga nimeni cu forta..
Liviu
B30KDT, te contrazic cu "computergames" .. activez si eu pe acolo de ceva timp si mi-am luat warn pentru ca dadusem up la bursa mai devreme de 24h ... si acolo functioneaza regula asta. Oricum, chestia cu "up" mi se pare de prost gust in general .. e un fel de "hai sa ne intrecem sa vedem care reuseste sa iti tina anuntul pe prima pagina mai mult timp". Frate, daca cineva cauta produsul pe care il vinzi, te va gasi cu siguranta, de aceea s-a inventat "search".
Deci regula cu un up la 24H este cat se poate de OK si nu vad ce e asa de greu sa o respecti.
argon
QUOTE(Liviu @ 17 Dec 2007, 08:28)
Frate, daca cineva cauta produsul pe care il vinzi, te va gasi cu siguranta, de aceea s-a inventat "search".
*




oarecum gresit, foarta multa lume care cumpara ceva de la bursa, inclusiv eu, nu caut special produsul ala, il vad, si ma hotarasc pe moment.
Liviu
In cazul asta, lectura placuta .. ce pot sa spun. Eu stiam ca daca vrei sa cumperi ceva te duci pe bursa si cauti ceea ce vrei. Altfel nu intri.
argon
De exemplu, vindea cineva tricouri, cine intra la bursa sa se imbrace, a vazut anuntul, a comandat si a fost multumit, la fel daca cineva vrea un telefon dual sim, de unde sa stie ca pe bursa Daciaclub/reno se vinde asa ceva, e o varietate foarte mare de produse intr-un loc oarecum nedestinat activitatii de comert. Nu sustin UP -ul mai devreme de 24 de ore, e bine asa cum e, oarecum era mai bine inainte fara up-uri, doar cu reducere de minim 1 %.


QUOTE(B30KDT @ 16 Dec 2007, 15:40)
Vizitati forumul computergames care este de 10 ori mai mare decat daciaclub si este moderat doar de un singur om,da exact un singur om pe tot forumul,inclusiv bursa.
*




am vizitat eu chiar acum, si mi-a dat de aici ca au 30 de moderatori, si vreo 13 administratori! Multe clone are omu' ala ohmy.gif
l@u
Regula este foarte clara ..up la 24 de ore.Daca tie iti este permis un up la 23,59 atunci o sa vina mai stiu eu care si o sa deschida un topic ca ce el nu are voie la 23,58 si tot asa pana se duce dreaq tot regulamentul.Este forum privat si ai dat acceptul tau ptr. acest regulament asa ca respecta-l si nu te mai plange atata si nu cauta motive ca sa il destabilizezi.Regulamentul trebuie respectat in tocmai caci altfel se creaza precedentul iar de aici pana la haos nu mai este decat un pas foarte mic.
adip
QUOTE(l@u @ 17 Dec 2007, 11:01)
Regulamentul trebuie respectat in tocmai caci altfel se creaza precedentul iar de aici pana la haos nu mai este decat un pas foarte mic.
Extrem de clar si neechivoc. Unde-i lege nu-i tocmeala, atat ca noi vrem sa o dam mereu pe langa lege.
B30KDT
sarumana pt intelegere
tot peste capete patrate dau mai bine imi bagam un bat in cenzurat decat sa incerc sa caut putina intelegere
n-am zis ca vreau sa se dea up-uri mai devreme de 24 de h ci eventual sa nu se sanctioneze asa drastic

multumesc celor care mi-au luat reputatie si nu s-au semnat sunteti niste lasi,va este frica de mine ca o sa va iau din reputatie,ma cenzurat pe ea ,nu dau 2 bani pe ce scrie acolo,insa mi-ati dovedit ca sunteti niste scursuri de oameni care n-au curaj sa-si asume responsabilitatea propriilor fapte
Tudor
Hai ca nu inteleg de unde atata inversunare!
N-ai citit atent sau deloc regulamentul la Bursa. Ai dat un Up mai devreme decat iti permite Regulamentul. Ai primit 10% warn si ti s-a sters topicul.
... si ce-i cu asta? mare scofala!
... ti s-au luat bani? ti s-a oprit din salariu? ti-a fost blocat cumva accesul la forum? nu ai putut sa repostezi imediat ce ai vrut topicul la Bursa?

Eu zic ca o reactie civilizata ar fi fost sa zici: "Ia stai frate sa vad de ce am fost sanctionat!" ..., (re)citeai regulamentul Bursa, vedeai despre ce e vorba si iti ziceai: "Ok, am priceput. Nu trebuie sa dau Up dupa mai putin de 24 ore."... "Ok, acum hai sa repostez Topicul si pe viitor am grija".
Faceai asta si nu te durea capul. Nu ai nici un acces restrictionat, nimic.

... dar nu stiu cum se face ca timp de citit regulamentul nu'i, timp de reflectat un pic nu'i, dar timp pentru victimizare si improscat cu noroi se gaseste din belsug.

Poate te mai gandesti si tu ca maine-poimaine vine Craciunul si nu-i prea frumos sa vorbesti asa colegilor de forum... asta in masura in care ii mai consideri colegi.

Sarbatori fericite!
Alexu7
QUOTE(B30KDT @ 16 Dec 2007, 16:40)
acu datorita unor moderatori zelosi am -127 pct de reputatie si datorita actiunilor lor poate alti colegi de forum nu vor avea incredere in mine desi n-am dat nici o teapa pana acu,nu m-am certat cu nimeni
*



laugh.gif asta inseamna ca nici in mine nu mai are nimeni incredere? unsure.gif


LE: mi-a mai crescut reputatia, traiasca fratii mei cutitari de la Braila death.gif
AR-18-MOS
Pai daca nu iti pasa de "liniutele verzi" si -punctele, de ce mai faci scandal? smile.gif
sorin1983
QUOTE(B30KDT @ 16 Dec 2007, 15:40)
Vizitati forumul computergames care este de 10 ori mai mare decat daciaclub si este moderat doar de un singur om,da exact un singur om pe tot forumul,inclusiv bursa.acolo daca dai un up la ora 23 : 59 si apoi inca unu la 0 : 01 nu-i nici o problema ,up-urile au fost date in zile diferite,chiar daca dupa 2 minute,insa nu mai ai voie sa dai inca unu in ziua aia.
*



AIWA este administrator si este printre altele si moderator la sectiunea Publicitate... deci nu e singur in padure...doar ca e singur moderator la Publicitate smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.