Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: quote paragraf
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
crocky
Am si eu o intrebare.
Pot sa fac "quote" partial pe un paragraf dintr-un post, in afara de sa-l citez complet si apoi sa sterg ce nu ma intereseaza ? M-am tampit eu sau la un moment dat am reusit,, mai demult, acum nu reusesc defel.
Mersic. tongue.gif
Ghidioneanu
Daca selectezi partial ce vrei sa stergi si apoi dai CUT sau Delete sau Back space
, nu e mare lucru . Problema e ca de cate ori dau reply unui mesaj , vreau nu vreau apare quote, si trebuie sa sterg manual , chiar daca dezactivez la inceput si pun quote minus . De cand cu Invision - ul , ma descurc mai greu , dar merge . Nici emoticon-urile nu se duc unde vreau eu intotdeauna , mereu ajung doar la coada mesajului , mai ales daca dau Show All .
ashu
Pai tocma, quote minus inseamna ca vrei sa-l citezi pe respectivu. Si e utila cand vrei sa citezi mai multi oameni. Cand dai replay la un post anume, atunci automat citeaza ce e acolo. Daca nu vrei sa citezi ce a zis cineva, apasa butonul AddReply din josu paginii, asta fara sa fie pus pe minus nici un Quote.
GeorgeB
sau poti sa faci asa , selectezi textul, dai copy, apoi scrii asa :

CODE


[quote= username ]

aici dai ctrl + v sau paste

[/quote]
crocky
Multam.

Btw, aia cu pozitionarea emoticonurilor o patesc si eu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.