Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia 1310 stergatoare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bebe96
salutare fratlor zilele trecute a cazut o ninsoare abundenta si de bun ce era mi s-a ars motorasul de la stergatoare.am cumparat unul sh si vreau sa va intreb s e greu de schimbat?
thedragon
deci trebuie dat bordul jos sad.gif . Am avut ghinionul sa nu imi mearga stergatoarele si am fost la un electronist si omu` mia spus ca am noroc ca nu este ars motorasul ,dar daca era trebuia sa dea bordul jos deci o sa ai oleaca de bataie de cap
vi_escu
Deci se poate si fara demontarea bordului. Dai integ ansamblul afara si apoi inlocuiesti motorasul.
La remontare vezi sa ai bieletele aliniate
bdaniy
QUOTE(vi_escu @ 20 Dec 2007, 01:10)
Deci se poate si fara demontarea bordului. Dai integ ansamblul afara si apoi inlocuiesti motorasul.
*



Si se lasa cu injuraturi mad.gif si urari de bine la adresa mamei 022.gif nu stiu cui biggrin.gif .
mai bine dai jos bordu si lucrii linistit,evident nu afara pe vremea asta smile.gif
vi_escu
Daca nu ai fel de fel de cabluri trase aiurea pe sub bord iese la marele fix. De remontat recunosc ca este un pic mai greu. Fixezi intai provizoriu piulitele axelor si apoi prinzi mecanismul de tablier, cam pe pipaite, e trept. Apoi montezi totul cum trebuie. Recomand schimbarea garniturilor de cauciuc, de obicei sunt cam copte si nu mai etanseaza bine dupa remontare.
bdaniy
QUOTE(vi_escu @ 21 Dec 2007, 11:50)
Daca nu ai fel de fel de cabluri trase aiurea pe sub bord iese la marele fix. De remontat recunosc ca este un pic mai greu. Fixezi intai provizoriu piulitele axelor si apoi prinzi mecanismul de tablier, cam pe pipaite, e trept. Apoi montezi totul cum trebuie. Recomand schimbarea garniturilor de cauciuc, de obicei sunt cam copte si nu mai etanseaza bine dupa remontare.
*



Daca ai mai facut asa ceva si stii ce si cum si mai ai si un ajutor pe acolo is de acord cu tine smile.gif , altfel.......nu recomand in a experimenta tocmai pe masina ta decat daca ai foarte foarte multa rabdare wink.gif
CriSTI68
referitor la motoras ce are de ii dau treapta 1 merge inceeeeeeet dau treapta 2 merge ca pe treapta 1 dau spalare parbriz merge normal dar daca ii dau pe trepte merge ca dracu
Kruger
Same shit here. Ca sa mearga la o viteza onorabila dau direct pe a doua.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.